Koszt budowy balkonu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

agness131
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:50
Koszt budowy balkonu

autor: agness131 » 03 sty 2011, 20:51

Witam. W projekcie domu mam 3 balkony. Z jednego z nich planuję zrezygnowac na rzecz balkonów francuskich czyli ograniczyc drzwi balkonowe balustradą, jednka nie wiem czy gra warta jest świeczki. Nie wiem w jakich cenach może oscylowac wykonanie balkonu o wymiarach 105cm na 530cm..a chodzi mi generalnie o zbrojenie, lanie betonu ocieplenie, izolacja i ulożenie płytek, koszt fajnej balustrady stalowej na balkon to ok500zł (tak liczę). Jak zlikwiduje balkon na rzecz okien z balustradami to nie umniejszy to atrakcyjności elwacji.

Awatar użytkownika
blechert
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2010, 12:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Koszt budowy balkonu

autor: blechert » 22 sty 2011, 17:58

U mnie płyty granitowe antypoślizgowe czyli płomieniowane są po 250 zł m2 w dowolnym rozmiarze. Najefektowniejsze są 60x60x3 cm. Wizualizacja tematu jest na mojej ww. Pozdrawiam

zbych1970
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2015, 9:16
Re: Koszt budowy balkonu

autor: zbych1970 » 13 sie 2015, 9:40

Jeśli szukasz balustrad to polecam zapoznać się z ofertą firmy ESKATT (www.eskatt.pl). Trafiłem do nich szukając taniej balustrady, którą sam będę mógł zamocować. Nie musiałem kupować gotowych zestawów, z prętami o konkretnej długości, aby później się bawić z ich przycinaniem. Wszystkie elementy konstrukcyjne otrzymałem na podaną przeze mnie długość. Działają na terenie całej Polski. Zamówienie otrzymałem w całości, bez uszkodzeń, w ustalonym terminie.

krzysiek65
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:34
Re: Koszt budowy balkonu

autor: krzysiek65 » 21 wrz 2018, 12:50

a może zamiast balkonu i kosztów związanych z wylewkami itd chciałbyś założyć balustrady francuskie takie jak tu https://nierdzewnybalkon.pl/wycen-i-zam ... rancuskie/ zwane inaczej portefenetrami. Zastosowałem u siebie takie rozwiązanie i a) mam w domu więcej światła b) nie muszę sprzątać balkonu. Jestem bardzo zadowolony

Kapaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:45
Re: Koszt budowy balkonu

autor: Kapaga » 26 wrz 2018, 12:50

Koszta budowy balkonu są różne i wahają się w zależności od samego wykonawcy, metrażu jaki materiałów wykończeniowych na jakie się zdecydujemy.

ZSWojtczak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 gru 2016, 10:58
Re: Koszt budowy balkonu

autor: ZSWojtczak » 05 paź 2018, 21:12

Nie ma w tym przypadku jednoznacznej odpowiedzi, bardzo dużo zależy i od wymiarów czy nawet od ekipy jaką się zatrudni do takiej budowy.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów