mam działkę..co dalej

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Simpka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2008, 11:36
Lokalizacja: Poznań
mam działkę..co dalej

autor: Simpka » 09 sty 2008, 7:31

Dzień dobry Wszystkim. :D
Właśnie za kilka tygodni otrzymam w prezencia działke budowlaną-pierwotnie była ona rolna. :roll: Co dalej zrobić od czego zacząć aby można było zacząć budować.
POzdrawiam i liczę na pomoc.

dylot
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:36
Lokalizacja: Ustroń

autor: dylot » 09 sty 2008, 10:05

Jeżeli chcesz budować dom to czeka cię długa droga.
Jeżeli już masz ją na własność to najprościej zajdź sobie do gminy złóż wniosek o wypis z planu przestrzennego zagospodarowania dla twojej działki ( jeżeli takowe istnieją) lub wniosek o warunki zabudowy. Jak to będziesz miał musisz zanleść sobie projekt domu lub go wykonać i zrobić adaptację projektu na twoją działkę, potem pozwolenie na budowę i jazda.
Jak już będziesz wiedział czy i jaki domek możesz sobie wybudować co wynika z plany przestrzennego zagospdarowania to każdy architekt który zrobi ci projekt lub zaadoptuje gotowy powie ci co musisz załatwić lub sam ci załatwi etap do pozwolenia na budowę.
pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

Simpka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2008, 11:36
Lokalizacja: Poznań

autor: Simpka » 09 sty 2008, 10:15

Dziękuje..a czy to zajście do urzędu bedzie mnie cos kosztowało? :?

dylot
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:36
Lokalizacja: Ustroń

autor: dylot » 10 sty 2008, 7:21

Idź do gminy do działu geodezji zapytaj o swoją działkę (musisz znać jej numer i położenie) powinni ci wstępnie już coś powiedzieć. w mojej gminie wypis z miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania kosztuje 100 zł.

Awatar użytkownika
OSCAR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 lip 2007, 17:22
Lokalizacja: Brzeg
Kontaktowanie:

autor: OSCAR » 16 sty 2008, 11:52

W między czasie zacznij szukać wykonawcę, bo jest bardzo ciężko znaleźć kogoś, kto ma wolne terminy. Materiały już zaczęły iść w górę i będzie to samo, co rok temu.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów