brązowy kolor ścian?

Pokój dziecięcy jest zazwyczaj miejscem zabaw i nauki dziecka. Dlatego tak ważnym aspektem jest dobór odpowiednich mebli, kolorów ścian, które wpływają na kreatywność naszych pociech. Zobacz jak inni poradzili sobie z tym problemem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
ProMat11
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2015, 0:14
Lokalizacja: Częstochowa
Re: brązowy kolor ścian?

autor: ProMat11 » 04 mar 2015, 14:00

brązu i beżu niekoniecznie natomiast brąz z fioletem wygląda kreatywnie i ciepło. Lub z zielenią, jeszcze lepiej.
Będziesz miał czas na odpoczynek po śmierci.

mar_t003
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2015, 7:53
Re: brązowy kolor ścian?

autor: mar_t003 » 19 kwie 2015, 20:46

myśle że może wyglądać całkiem ładnie, tylko istnieje ryzyko, że wszystko zleje się w całość, więc może lepszy byłby jasny kolor ścian, dużo jaśniejszy od mebli lub jakiś pastelowy kolor, Flugger ma śliczne kolory farb i są całkiem niezłej jakości, na długo starczają

Janek89
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:42
Re: brązowy kolor ścian?

autor: Janek89 » 21 kwie 2015, 1:27

Może wyglądać dobrze o ile pomieszczenie jest wystarczająco duże.

krzychu1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2015, 19:43
Re: brązowy kolor ścian?

autor: krzychu1985 » 28 kwie 2015, 19:48

wydaje mi się, że kolor powinien wyglądać dobrze, do tego dodatki i będzie w porządku

mar_t003
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2015, 7:53
Re: brązowy kolor ścian?

autor: mar_t003 » 30 kwie 2015, 9:18

myślę, że jeśli jest tam wystarczająco dużo światła to jak najbardziej jest to dobry pomysł, może wyglądać świetnie ale jeśli nie jest go zbyt wiele to lepiej zdecydować się na beżowy po całości :) może jakiś ładny odcień znajdziesz w salonie fluggera, farby są bardzo dobrej jakości, malowałam ostatnio całe mieszkanie bo już tego wymagało i jestem bardzo zadowolona :)

Malinaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 23 kwie 2015, 9:33
Re: brązowy kolor ścian?

autor: Malinaa » 17 maja 2015, 2:16

Pokój gościnny mamy w ciemnym brązie z farb z dekolara i meble w perłowej bieli. Pokój nie jest przytłaczający.
Dla chcącego, nic trudnego :)

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: brązowy kolor ścian?

autor: michaal85 » 18 maja 2015, 12:35

Jeśli chodzi o brazowy kolor scian jestem absolutnie na nie

Ekspert_Dekoral
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2015, 11:10
Re: brązowy kolor ścian?

autor: Ekspert_Dekoral » 19 maja 2015, 21:26

Brąz na ścianach? Czemu nie? ;) Żeby nie było zbyt ciemno i ponuro, proponuję zestawić go z delikatnym, jasnym odcieniem. Takim zabiegiem zdynamizujecie wnętrze i nadacie mu charakteru. Przygotowałam dla Was kilka kompozycji kolorystycznych: kawowy welur/ koronkowy róż, sztruksowy brąz/ naturalna bawełna, sztruksowy brąz/ szyfonowy beż. Efekt? Przytulnie i z klasą! W razie wątpliwości, możecie skorzystać z naszej aplikacji Wizualizer 2.0. To bardzo przydatne narzędzie dzięki któremu w prosty sposób możesz zobaczyć jak będą wyglądały wybrane kolory z naszej palety w Twoim mieszkaniu. Wejdźcie na: http://www.dekoral.pl/wizualizer/. Powodzenia!

Awatar użytkownika
kubota
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź 2014, 14:36
Re: brązowy kolor ścian?

autor: kubota » 22 maja 2015, 12:32

jak brąz to dla mnie taki bardziej kawowy łamany szarością.....

desinglife
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2015, 0:51
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: brązowy kolor ścian?

autor: desinglife » 30 cze 2015, 21:36

Ja w swoim pokoju mam brązowe ściany, biały sufit i kremowe meble. Czuje się bardzo dobrze, osobiście polecam ;)

podnosniki
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2015, 11:21
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: brązowy kolor ścian?

autor: podnosniki » 03 lip 2015, 11:38

a może spróbujesz pomalować tylko na beż i np. biały sufit? Myślę, że w połączeniu z drewnianymi meblami da to lepszy efekt, niż gdy dodasz brąz. Taka moja opinia.

Awatar użytkownika
ECORSON-Łódź
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2015, 9:13
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: brązowy kolor ścian?

autor: ECORSON-Łódź » 09 lip 2015, 7:40

Jeśli pokój jest wystarczająco oświetlony i nie jest mały, brązowy kolor będzie bardzo dobrym wyborem. Wraz z białymi lub kremowymi dodatkami może stworzyć naprawdę ciepłe i nowoczesne wnętrze. Polecamy farbę ECORSON, która będzie idealna do Twojego pokoju, dodatkowo daje efekt przyjemnego matu. Posiadamy bardzo bogatą paletę odcieni brązu: http://ecorson.pl/pl/Murillo_farba_mato ... salna.html

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: brązowy kolor ścian?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 lip 2015, 21:50

Ciemno brązowe ściany w salonie sprawdzą się we wnętrzach jasnych o dużej powierzchni. Dobrze jest także, gdy nasycone barwy ścian będą stanowić tło dla jasnych mebli. Tak zaaranżowane wnętrze będzie ciekawe, zaciszne, teatralne. Jasne meble i dodatki wyeksponowane na ciemnej ścianie stworzą niezwykle elegancki klimat w pomieszczeniu. Jeśli jednak pokój nie jest wystarczająco duży, ciemny brąz pomniejszy optycznie wnętrze i sprawi wrażenie klitki. Dodatkowo gdy wyposażeniem są ciemne meble, możemy stworzyć wrażenie nory. Przy stosowaniu ciemnej kolorystyki ścian niesłychanie ważnym elementem jest więc kontrast walorów, dlatego dla równowagi należy wprowadzić do wnętrza jasne elementy wyposażenia i dodatki. W małych pomieszczeniach lepiej jest jednak zastosować jaśniejsze odcienie brązu, ograniczając ciemne kolory do pomalowania nimi jednej ściany lub jedynie detali architektonicznych.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Pokoje dziecięce, pokoje młodzieżowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów