Ile mnie wyniesie dom na podbeskidziu?

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Bianka2015
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2015, 20:10
Ile mnie wyniesie dom na podbeskidziu?

autor: Bianka2015 » 20 lip 2015, 21:19

Witam,

zdecydowalismy się na dom z projektu http://www.dobredomy.pl/projekt/bianka/ ... oCPXzw_wcB

i tak się zastanawiamy jaki byłby koszt systemem gospodarczym? Nie orientuję sie jeszcze co do cen materiałów stąd moje pytanie..A może ktoś się wział za podobny metraż?

Awatar użytkownika
Michal Eurostyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:17
Lokalizacja: Chełmek
Kontaktowanie:
Re: Ile mnie wyniesie dom na podbeskidziu?

autor: Michal Eurostyl » 21 lip 2015, 11:17

Moim niefachowym okiem wydaje mi się, że należałoby liczyć co najmniej 2200zł/metr.
Czyli jakieś 230-250 tysięcy do stanu zamkniętego.

Ale tak jak pisałem wcześniej - fachowcem w dziedzinie budowania i wyceniania kosztów budowy nie jestem. Są to moje obliczenia, bo sam chciałbym wziąć się do budowy domu w niedługim czasie o podobnym metrażu.

Dodatkowo mogę Ci zdradzić, że biorę pod uwagę ogrzewanie na podczerwień (o wiele niższy koszt niż centralnego). Tutaj na forum kolega Enerbau się tym zajmuje, więc musiałbyś go podpytać o ile taniej to wychodzi, więc mógłbyś obciąć coś z kosztów.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów