Problemy z temperaturą

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

zgoda150
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2010, 17:58
Problemy z temperaturą

autor: zgoda150 » 18 lip 2015, 16:31

Witajcie,
Jestem na wykończeniu poddasza i mam mały problem. Zdecydowałem się na prysznic w łazience, a ciepłą wodę uzyskuję z podgrzewacza przepływowego(bez regulacji elektrycznej). Problem nr 1: Regulując baterią temperaturę wody wystarczy przestawić delikatnie i woda zmienia się z lodowatej w gorącą i odwrotnie, Jest to wina kiepskiej baterii?
Drugi problem: Korzystam z własnego źródła wody i gdy ciśnienie spada to leci tylko zimna woda i trzeba czekać aż pompa dobije ciśnienie. W przypadku podgrzewacza przepływowego chyba tak nie powinno być?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problemy z temperaturą

autor: Bolas » 18 lip 2015, 20:58

W przypadku podgrzewacza przepływowego tym bardziej jeżeli jest to podgrzewacz na 230V wszystko ma znaczenie. Są tam tak małe przepływy że nie jesteś w stanie bez specjalnej baterii i odpowiedniego ciśnienia uzyskać komfortu cieplnego.
Ja kiedyś miałem rozwiązanie 15L podgrzewacz do 50-55'C i zawór mieszający termostatyczny który można śmiało zamienić na baterię termostatyczną. Na szybki prysznic w temp 38'C starczał. Jak chcesz lać wodę bez opamiętania to lepiej albo większy bojlerek albo przepływowy ale na siłę.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów