Płytki czy panele do salonu ?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

samky
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 14:47
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: samky » 29 cze 2015, 7:42

kassq pisze:jakoś nie mogę sobie wyobrazić płytek w salonie...


A czemu nie? Wrzuć w wyszukiwarkę dostaniesz setki zdjęć z realizacji. Według mnie płytki nadają się do salonu czy też pokoju. Wszystko zależy od aranżacji i rysunku płytek. I nie mówię tu tylko o chyba najbardziej popularnych płytkach imitujących drewno ale i odważniejszych wzorach, mieszania matu z błyskiem. Na pewno płytki nie muszą być "nudne".

meliska
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2015, 11:44
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: meliska » 29 cze 2015, 11:51

mnie jakoś bardziej panele pasują do salonu. płytki kojarzą mi się z zimnem, ze sterylnością, a jednak bym chciała żeby mój salon był ciepły i przytulny. poza tym ładne panele bardziej cieszą moje oko.

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: KamilaMeble » 02 lip 2015, 10:59

To też w jakiejś części stereotyp płytek,tego że są zimne i niemiłe w dotyku a przecież można wykonać ogrzewanie podłogowe i wtedy nie ma z tym żadnego problemu,wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór i kolor płytek,chociaż w dalszym ciągu uważam ze najlepszym materiałem na podłogę jest naturalne drewno.

AdamKL
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 18 cze 2015, 11:39
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: AdamKL » 02 lip 2015, 11:59

Zobacz jak ładnie mogą wyglądać płytki kamienne : https://cerstone.pl/plytki-kamienne
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018, 14:01 przez AdamKL, łącznie zmieniany 1 raz.

DianaKacza
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2015, 17:41
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: DianaKacza » 18 lip 2015, 15:13

Ja mam w Salonie płytki, które wyglądają jak panele więc złapalam dwie sroki za ogon:) To kolekcja Modern Wood z Ceramika Color: http://ilazienki.pl/plytki-modern/ceram ... rn,c_1804- wyglądają OBŁĘDNIE na podłodze, pasują do wszystkiego, nie poddają się działaniu wody, jak panele i genialnie się je czyści i odkurza, to byl super wybór!

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: MichalBudowniczy » 18 lip 2015, 19:57

Ja ostatnio przekonałem się do płytek choć panele też są bardzo dobrym wyborem.

Scalo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:11
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Scalo » 06 sie 2015, 8:32

Nie zapomnijmy także o naturalnym drewnie które mim zdaniem jako podłoga sprawdzi się najlepiej i to nie tylko w salonie,ale również w całym domu. Znajomi mają płytki w salonie i nie można odmówić im praktyczności,ale tylko i wyłącznie wówczas jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe.

SerwisOkienny
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 10:12
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: SerwisOkienny » 06 sie 2015, 10:00

Płytki będą lepiej wyglądać:)

ewka_so
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2014, 9:43
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: ewka_so » 09 sie 2015, 8:22

osobiście poleciłabym zastanowić się nad położeniem drewna, ja mam z baltic wood, rewelacyjna jakość, bardzo dobrze wykonane. Uważam, ze drewno jest rewelacyjne, bo długo wytrzymuje, fakt jest droższe, ale lepeij zainwestowac i mieć spokój na długie lata.
Wykończenia wnętrz to nie tylko pasja, ale też zawód... :)

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: KamilaMeble » 10 sie 2015, 10:07

Drewno jak najbardziej wchodzi w grę i będzie wyglądać naprawdę pięknie,podobnie zresztą jak płytki w fajnym,ciekawym kolorze plus obowiązkowo do tego ogrzewanie podłogowe,naprawdę jest to znakomita sprawa.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: rozalia » 11 sie 2015, 12:20

Ja byłabym za panelami albo drewnianymi deskami.

Kamieneo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2015, 7:11
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Kamieneo » 18 sie 2015, 8:42

Płytki plus ogrzewanie podłogowe także znakomicie zdaje egzamin w każdym salonie,wystarczy wybrać tylko odpowiedni wzór,chociaż największe wrażenie zrobi na pewno naturalne drewno,np buk czy sosna.

gerardo86
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:35
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: gerardo86 » 18 sie 2015, 11:54

niby tak ale moim zdaniem do dalonu najbradizej pasuja panele a jeszcze lepiej parkiet. No chyba ze salon jest lączony z kuchnią to wtedy np. płytki które imituja drewno fajnie wyglądają.

Piotr Dell
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2015, 9:58
Lokalizacja: Samoklęski Duże
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Piotr Dell » 21 sie 2015, 10:21

Nie wybrałbym raczej płytek imitujących drewno, ale zgodzę się z tym, że do salonu pasuje parkiet.

Flow
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 17 sie 2015, 22:23
Kontaktowanie:
Re: Płytki czy panele do salonu ?

autor: Flow » 23 sie 2015, 14:35

w salonie jak najbardziej widzę płytki szczególnie te wielkie kwadratowe z połyskiem i jasne :) ale aby mieć w ogóle płytki w salonie to należy też mieć ogrzewanie podłogowe bo zimą faktycznie może bić od nich chłód co już nie jest fajne szczególnie jak mamy małe dzieci, które permanentnie zapominają chodzić w pantofelkach.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów