Okna dachowe i dzieci

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

krika0
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2008, 9:16
Okna dachowe i dzieci

autor: krika0 » 04 sty 2008, 9:26

Hej, chciałbym zapytać o zabezpieczenia okien dachowych przed dziećmi - chodzi oczywiście o otwieranie okien - czy są jakieś inne zabezpieczenia oprócz klucza do klamki? Wiem że Roto ma TiltFirst ale czy są jeszcze jakieś zabezpueczenia możliwe? Czy TiltFirst montowane jest w każdym egzemplarzu okna czy to jest jakaś dodatkowa opcja roto?

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 558
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Okna dachowe FAKRO

autor: FAKRO » 04 sty 2008, 10:09

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie specjalny zamek okienny ( symbol katalogowy ZBL), który uniemożliwia przypadkowe otwarcie okna.Zamek ten montowany jest w dolnej części okna.Po wyciągnięciu bolca i przekręceniu kluczyka nie ma możliwości otwarcia okna. Zapraszam na stronę http://www.fakro.pl/htmli/473.php , gdzie można zapoznać się z produktem.
Pozdrawiam

Konsultant FAKRO
www.fakro.pl

krika0
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2008, 9:16

autor: krika0 » 08 sty 2008, 13:52

Ok, dziękuję za informacje. Ale ten zamek oznacza, że okna nie można otworzyć wogóle? Z tego co wyczytałem TiltFirst w Roto pozwala na bezpieczne uchylenie okna bez możliwości jego otwarcia (bez klucza). Nie wiem tylko czy taka opcja jest w każdym oknie czy trzeba ją jakoś specjalnie zamówić? I czy są jeszcze jakieś inne zabezpieczenia jakie warto mieć?

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 558
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Produkty FAKRO

autor: FAKRO » 09 sty 2008, 11:21

Zamek okienny uniemożliwia przypadkowe otwarcie okna dachowego, funkcjonuje przy całkowicie zamkniętym oknie.

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO
www.fakro.pl


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów