kolor scian - biel czy kolor?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
tommy83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 10:09
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: tommy83 » 26 cze 2015, 8:55

biel

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: Farby Kabe » 26 cze 2015, 13:41

Kingu pisze:Ratunku!!
Jestem w trakcie remontu kuchni. Meble i podłoga są w jasnych kolorach (beżowo-kremowe), więc zdecydowaliśmy się na ciemniejszy kolor ścian. Padło na "aksamitną czekoladę" ze Śnieżki satynowej i.... kolor co prawda jest piękny, ale po pomalowaniu okazał się straaaasznie przytłaczający i bardzo, bardzo ciemny. Przy sztucznym oświetleniu jest ok, no ale w ciągu dnia jest po prostu zbyt ciemno i depresyjnie. Z kuchni zrobiła się "nora". Stoimy dalej z remontem, bo nie wiemy co robić... (Głupia ja, uparłam się na kontrastowy kolor, no i mam:( Meble jeszcze nie ustawione (może trochę by rozjaśniły pomieszczenie, bo blaty też są jasne), ale szczerze mówiąc nie wiemy czy od razu nie przemalować choćby mniejszej ściany na jakiś jasny beż. Problem leży w tym, że żeby pokryć ten ciemny brąz będzie chyba trzeba 10 warstw jasnej farby, a i tak nie wiadomo czy nie będzie prześwitów. No i z tego co mi wiadomo nie wolno nakładać na siebie wielu warstw farby. Miał ktoś do czynienia ze Śnieżką satynową? Da się ją jakoś ściągnąć w możliwie jak najmniej inwazyjny sposób?


Nie obędzie się bez położenia porządnego preparatu gruntującego, który poradzi sobie z ciemnym kolorem. Proponujemy np. Aqualit firmy Farby Kabe - dzięki wypełnionemu podkładowi ujednolici właściwości i kolorystykę podłoża.

ralphx
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:19
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: ralphx » 26 cze 2015, 13:54

Do kuchni chyba najlepiej pasuje biel.

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: Farby Kabe » 30 cze 2015, 11:39

Powtórzymy się trochę, ale też bardzo lubimy kuchenną biel :) Czasem wystarczy bowiem udekorować ją świeżymi owocami i warzywami, aby nabrała ona życia i koloru!

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: pokoe » 30 cze 2015, 17:09

tommy83 pisze:biel


A biel to już koniecznie albo Magnat albo coś podobnego. Za bardzo widać na białym plamy i inne brudy, które prędzej czy później będzie trzeba zetrzeć.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: lideropinii » 03 lip 2015, 11:46

Jeżeli nie masz małych dzieci, czy żywotnych zwierzaków, to narażenie na zabrudzenia ścian mocno maleje i biel już tak nie straszy, naprawdę :)

[więcej na Facebooku]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

orzełek
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 02 cze 2015, 19:26
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: orzełek » 07 lip 2015, 13:29

no tak, jak dodamy jeszcze jakąś barwę to będzie dobrze. Czysto białe pomieszczenia jak dla mie nie sa fajne

MagdaNowacka
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 08 lip 2015, 12:01
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: MagdaNowacka » 09 lip 2015, 11:34

To wszystko zależy od tego, czy kuchnia jest oddzielona od reszty pomieszczeń, czy jest razem z jadalnią. Wtedy można ładnie połączyć biel z jednym dominującym kolorem, który będzie motywem przewodnim. Sama biel jest sterylna i nie wszystkim odpowiada, ale już połączenie bieli z drewnem jest bardzo trafione. Ta kuchnia z jadalnią bardzo mnie inspiruje http://steki.kei.pl/ps/portfolio/wiaczyn/. Szczególnie designerskie krzesła, dodają charakteru ;)

michal_drzen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:44
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: michal_drzen » 10 lip 2015, 8:20

W kuchni jak dla nie musi być jasno. Biel sprawdzi się w dodatkach, albo można zrobić białe fronty szafek. Ściany dałbym wtedy w jakimś odważnym, energetycznym kolorze. Ecorson ma bardzo fajne, zmywalne farby do kuchni. Ja użyłem Murillo i jestem bardzo zadowolony.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: malaka » 10 lip 2015, 11:50

U siebie mam takie zmywalne farby i bardzo dobrze się sprawdzają.

strefadom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 11 lip 2015, 15:35
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: strefadom » 12 lip 2015, 17:52

Porady na temat koloru we wnętrzach:
[więcej o blogu na PW]
StrefaDom

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: lideropinii » 24 lip 2015, 19:24

To jaką kolorystykę na ścianach zastosować narzuca nam w dużej mierze pierwotny pomysł na pomieszczenie, fronty szafek, to jak to pomieszczenie jest doświetlone itd.

[więcej na Facebooku]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

MeduzaD
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 04 cze 2013, 9:04
Lokalizacja: Śląsk
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: MeduzaD » 28 lip 2015, 19:21

Czerwień w postaci kamienia dekoracyjnego stara cegła. Ściana będzie wyglądać bardzo elegancko!

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: MichalBudowniczy » 29 lip 2015, 15:47

Co do zmywalnych farb to trzeba pamiętać by kupić dobrej jakości. Ost byłem świadkiem podczas mycia okien ledwo chlapnęło na ścianę trochę wody i farba zeszła :D

Bossman
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:51
Lokalizacja: Suwałki
Re: kolor scian - biel czy kolor?

autor: Bossman » 29 lip 2015, 19:30

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wcześniej wspominany kamień dekoracyjny. Do kuchni Klinkieryt będzie jak znalazł ;).


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości

Gotowe projekty domów