Która taryfa lepsza?

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kosa006
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2015, 19:45
Lokalizacja: Zielona Góra
Która taryfa lepsza?

autor: kosa006 » 21 lut 2015, 5:10

Witam,

Będę wynajmował mieszkanie które trzeba ogrzewać elektrycznie piecami akumulacyjnymi oraz wodę grzać bojlerem elektrycznym. W mieszkaniu będę mieszkał ja i dziewczyna. Ja pracuje ale nie w równych godzinach oraz mam dni wolne więc nie mogę tego ocenić a dziewczyna studiuje więc nie będzie jej do popołudnia w tygodniu.

Prąd dostarcza ENEA. Moje pytanie jest takie jaką taryfe wybrać? G12 czy G12w.

Wiadomo że pranie, grzanie wody itd będzie robione na tańszej taryfie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

zbich70
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 02 mar 2012, 13:39
Re: Która taryfa lepsza?

autor: zbich70 » 21 lut 2015, 10:14

Zerknij do cenników sprzedawcy i operatora jakie są różnice pomiędzy taryfami (energia, dystrybucja, opłaty stałe).
Profil zużycia w osi czasu musisz przewidzieć.

Czy dylemat dotyczy G12 vs. G12w (tylko) czy może rozważasz też G11 ?

BlogEnergetyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2015, 9:12
Kontaktowanie:
Re: Która taryfa lepsza?

autor: BlogEnergetyczny » 24 cze 2015, 9:27

Hej! Myślę, że najlepiej dla Was będzie jak wybierzecie taryfę G12w, dlatego, że w zimę będziecie musieli grzać nonstop. Zatem jeżeli energia elektryczna jest używana bez przerwy, to najlepiej wybrać taryfę, w której jest najwięcej czasu obowiązywania tańszej energii. Czyli właśnie g12w, w której tańsze godziny są przeważne (w zależności od OSD) od 13.00 do 15.00, w nocy od 22.00 do 6.00, a także całe weekendy. Jeżeli szukasz więcej informacji na temat taryf - G11, G12 i G12w, to mogę też odesłać na swój blog, na którym się wgłębiam właśnie w taryfy dla domu: http://blogenergetyczny.pl/jaka-taryfa-dla-domu-g11-czy-g12/


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów