Antresola - powierzchnia użytkowa.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Szymon88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2014, 13:53
Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: Szymon88 » 18 wrz 2014, 15:21

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym się dowiedzieć czy powierzchnia antresoli wlicza się do powierzchni użytkowej. Sprawa dotyczy podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Posiadamy magazyn o powierzchni 324 m2, a w jednym z narożników znajduje się antresola o powierzchni 87m2, Hala o wysokości 7,70m, antresola znajduje się na wysokości 3,70 nad poziomem posadzki. Niestety przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi znajduję przede wszystkim informację z "Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. nr 31, poz. 266 z późn. zm.) ", gdzie antresoli nie wlicza się. Na wielu forach jest rozpoczęta dyskusja związana z antresolami, ale wszystkie dotyczą powierzchni użytkowej domów, czy mieszkań. Jak więc wygląda sprawa z powierzchnią użytkową związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej??
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Szymon

denverint1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2012, 13:58
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: denverint1 » 18 wrz 2014, 19:40

Jako że nie jestem ekspertem, trudno mi się wypowiedzieć w tym temacie. Wiem, jednak, kto mógłby Ci pomóc, mianowicie fachowiec z perfectspace.pl Profesjonalni architekci doradzą w wielu innych kwestiach, a także w krótkim czasie przygotują ciekawy projekt.

Awatar użytkownika
typowyseba
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2014, 11:08
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: typowyseba » 25 wrz 2014, 11:26

Zgodnie z normą PN-ISO 9836:1997 powierzchnia użytkowa to część powierzchni netto, która służy do zaspokajania potrzeb bezpośrednio związanych z przeznaczeniem budynku. Powierzchnię określa się z uwzględnieniem obudowy, przekrycia lub ograniczenia.

Jeśli więc wykorzystujesz antresolę w celach magazynowych, do których przeznaczony jest budynek, to moim zdaniem powinno się to wliczać.

A nie masz jakichś dokumentów określających powierzchnię?

Aldente
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: Aldente » 25 wrz 2014, 12:30

Witam,

Ja dziś się dowiem u mnie w firmie podpytam prezesa bo u nas mamy tez 2 hale które są z sobą połączone i jedna jest cała 700m2 a druga podobnie gabarytowo + 2 antresole
ale idąc do sedna z nami współpracuje firma która wydzierżawiła sobie jedna antresole a hala pod antresolą jest nasza do eksploatacji ,więc myślę że jak najbardziej można ją wliczyć ale trzeba to jakoś uwzględnić że to jest antresola

czubaks
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2015, 10:20
Lokalizacja: wielkopolska
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: czubaks » 04 mar 2015, 20:58

zgodnie z punktem pierwszym w tym artykule:
[MGProjekt]
skoro jest wliczana w ilość kondygnacji to pewnie również w powierzchnię użytkową.
budujemy domek :)

Michał88
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2015, 10:20
Kontaktowanie:
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: Michał88 » 16 cze 2015, 10:40

Witaj, ostatnio miałem podobny problem. Samemu trudno jest wszystko obliczyć, zestawić, przewidzieć tak, aby w efekcie nie było zaskoczenia. Muszę przyznać, że długo zajęło mi podjęcie decyzji, czy taka antresola to na pewno dobry pomysł. Jednak po zakończeniu prac stwierdzam, że znacznie zwiększyłem powierzchnię użytkową magazynu.

mareksmialek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2019, 7:54
Re: Antresola - powierzchnia użytkowa.

autor: mareksmialek » 11 cze 2019, 7:57

fajne antresole można znaleźć na: http://www.e-mieszkanie.pl/a/antresola- ... -7698.html


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Yandex [Bot] i 8 gości

Gotowe projekty domów