Przemalowanie pomalowanych belek

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

matis87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2015, 8:03
Przemalowanie pomalowanych belek

autor: matis87 » 01 cze 2015, 8:43

Witam,

bardzo chciałbym przemalować już pomalowane belki (zdjęcie w załączniku) i mam pytanie, jaką farbą mogę to zrobić i czy koniecznie muszę wyszlifować belki przed malowaniem, czy mogę nałożyć farbę bezpośrednio na pomalowaną wcześniej belkę? pytałem w castorami i Pani z działu powiedziała, że na tego typu farbę, która już jest nałożona raczej ciężko będzie, aby jakakolwiek farba dobrze się przyjeła. Raczej trzeba by było zeszlifować belki i nałożyć farbę do metali i drewna lub jakąś tam jeszcze inną.

I tu moje pytanie... czy jakbym nałożył taką samą farbę jaką są pomalowane belki w tej chwili, tylko oczywiście w innym odcieniu, to na pewno nie pokryje ona starej farby??

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jula88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2013, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Przemalowanie pomalowanych belek

autor: Jula88 » 02 cze 2015, 12:32

Niestety nie wyświetla mi się zdjęcie :( Czy ktoś z Was ma też ten problem?

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Przemalowanie pomalowanych belek

autor: e-Rzecznik Vidaron » 11 cze 2015, 16:30

Szanowny Panie,
Rozwiązanie, które można tu polecić jest uzależnione od tego, jaki efekt wymalowania chce Pan uzyskać. Jeśli usłojenie drewna ma być niewidoczne, to proponuję zastosowanie Śnieżka SUPERMAL Emalii akrylowej: [więcej informacji poprzez PW] Najpierw trzeba sprawdzić stan poprzedniego wymalowania jeśli łuszczy się ono i odspaja, to należy je zeszlifować. Gdy jest w dobrym stanie, wystarczy ograniczyć się do zmatowienia powierzchni papierem ściernym. Tak przygotowane podłoże można pomalować.Jeśli chce Pan, aby na belce widoczne było usłojenie drewna, proponuję zastosowanie jednego z wyrobów marki VIDARON: [więcej informacji poprzez PW] To rozwiązanie wymaga więcej pracy, gdyż niezbędne jest usunięcie z belek poprzedniego wymalowania czyli ich dokładne wyszlifowanie.
pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Vidaron

matis87
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2015, 8:03
Re: Przemalowanie pomalowanych belek

autor: matis87 » 12 cze 2015, 19:04

Dziękuję za odpowiedź.
Chciałbym uzyskać taki efekt jak jest w chwili obecnej czyli z widocznym usłojeniem drewna, tylko nieco rozjaśnić belkę. Myślałem, że jak zakupię farbę np. w kolorze jasnego dębu i naniosę na belki, to pokryje stary kolor i belki staną się jaśniejsze. Dziś w markecie budowlanym polecono mi m.in. lazurę w jasnym kolorze i taką kupiłem z tym, że póki co po nałożeniu 1 warstwy nie widzę żadnej różnicy w kolorze. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby nie ścierać belek tylko nałożyć bezpośrednio na belkę. Jest jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam serdecznie

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Przemalowanie pomalowanych belek

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 cze 2015, 22:34

Szanowny Panie,
Nałożenie lazury w jaśniejszym kolorze na ciemną belkę nie zda egzaminu. Aby usłojenie drewna było widoczne, proponuję zastosowanie Śnieżka SUPERMAL Emalii akrylowej: [więcej informacji poprzez PW] Wyrób jest dostępny w szerokiej gamie kolorów (również jako baza w systemie kolorowania). Przed aplikacją emalii, powierzchnię należy delikatnie zmatowić papierem ściernym.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

hania78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2015, 13:36
Lokalizacja: Skórzewo
Re: Przemalowanie pomalowanych belek

autor: hania78 » 29 cze 2015, 11:44

A nie pomogłoby jeśliby się całkiem zdarło wierzchnia warstwę, np. papierem ściernym?


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów