Ściana karton gips a TV LED

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marwas5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2015, 17:28
Ściana karton gips a TV LED

autor: marwas5 » 31 maja 2015, 17:41

Witam.Czy mogę powiesić na ścianie kartonowo gipsowej TV 32 cale o wadze 5 kg.Do tego trzeba dodać jeszcze wagę samego uchwytu ..Uchwyt będzie uchylno obrotowy,czyli sam punkt mocowania będzie dość mały około 20 na 10 cm (cztery wkręty)Jeżeli tak, to poproszę o informację jakich kołków mam użyć.Nie ma możliwości żeby "wbić" się w metalowy stelaż.Pozdro.Marcin Gdańsk

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ściana karton gips a TV LED

autor: Interno » 31 maja 2015, 18:47

Być może jak to zrobisz bardzo precyzyjnie przy użyciu kołków Molly gips wytrzyma.
Płyta gipsowa wzmocniona powinna wytrzymać ale wątpię aby taką zastosowano.
Ja uchwyty obrotowe montuję: do rusztu ściany, wycinam płytę i daję wzmocnienie wewnętrzne lub wzmocnienie z tyłu ściany.
Przy uchwytach tego typy musi być zapas na dynamikę działania i inne nieprzewidziane momenty np. ktoś się wesprze,podtrzyma.

marwas5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2015, 17:28
Re: Ściana karton gips a TV LED

autor: marwas5 » 01 cze 2015, 16:21

Dziękuję Interno za odpowiedz.Co to znaczy zrobić to bardzo precyzyjnie :)Zdradz mi tajemnice


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

Gotowe projekty domów