Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

peterusa11
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:18
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: peterusa11 » 25 maja 2015, 13:44

Prawde mowiac grzyb , plesn to bardzo niebezpieczne zjawisko, i dom nie powinnien byc zamieszkiwany.
Pisze to absolutnie powaznie, nie wolno mieszkac w zagrzybionym domu, to sie wdycha i to powoduje tysiace schorzen i raka.
Dlatego nie polecam budowania domow z pustak a szcegolnir jesli nie jest zabezpieczony wtrakcie budowy.
OSB i drewno sa duzo lepszym materialme i jesli prawidlowo zbudowane sa zdrowszwe
Peter Calka

Lukmio12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2018, 8:38
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: Lukmio12 » 02 lut 2018, 8:42

Dokładnie. Ale też bez przesady. Takie domy też są zdrowe tylko firma budowlana musi zadbać o wszystko. Jeśli nasz dom powstał w 2 miesiące ;) to się nie ma co dziwić, że jest niezdrowy. Wszystko musi osiąść po swojemu i do tego potrzeba czasu. Ponad to może dom stał bez ogrzewania długi czas? To też może być powodem pojawienia się pleśni

Laubinger_
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2018, 16:54
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: Laubinger_ » 06 lut 2018, 10:06

Ja mam problem z oknami, codziennie rano zbieram mi się tam pełno wody. Ktoś ma pomysł co to może być? Złe uszczelnienie?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lut 2018, 6:32

Laubinger_ pisze:Ja mam problem z oknami, codziennie rano zbieram mi się tam pełno wody. Ktoś ma pomysł co to może być? Złe uszczelnienie?

Zła wentylacja. 20-30m3/h na jedną osobę musi być nawiewne do pokoi w sposób ciągły. Powietrze powinno wyjść przez łazienkę i kuchnię.
HVAC - najtańszy komfort.

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: chopper » 13 lut 2018, 18:24

Skuteczną metodą na walkę z pleśnią jest zabieg dezynfeksji, samemu raczej będzie ciężko nad nią zapanować, efekty będą tylko krótkotrwały.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Pleśń na suficie wilgoć na oknach itp

autor: Albatros348 » 20 lut 2018, 11:21

Powodem tego typu sytuacji jest zwyczajnie zła wentylacja. Najlepszym sposobem na rozwiązanie takiego kłopotu będzie jej zwyczajna wymiana. Tylko tym razem zleć to ekipie fachowców, którzy wykonają to w należyty sposób. Dla mnie niezwykle fachowo załatwiła to firma VRG z Jaworzna dzięki którym na terenie mojego budynku nie ma żadnych kłopotów z pleśnią czy wilgocią. :)


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów