Drzewka bonsai

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

KryspinMalec
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2012, 15:28
Drzewka bonsai

autor: KryspinMalec » 04 sie 2012, 12:05

Wiem, że pielęgnacja drzewek bonsai do najłatwiejszych nie należy, dlatego też myślałem o zakupie sztucznych. Czy to dobry pomysł?

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: Drzewka bonsai

autor: Arowana14 » 04 sie 2012, 12:28

Pewnie, że to dobry pomysł. Osobiście bardzo lubię drzewka bonsai :) Obecnie mam w domu trzy sztuczne drzewka - każde innego gatunku bonsai. Szkoda tylko, że są takie drogie... Choć ostatnio znalazłam sklep w Internecie, w którym można kupić je za dość rozsądne pieniądze. Właśnie zamierzam się do zakupu kolejnego, tylko nie mogę zdecydować się czy ładniejszy jest Bonsai Katsumoto Pinia czy Bonsai Musashi Cedr - jak myślisz? :) Tutaj masz link do tego sklepu: http://www.sklep.hydroponika.pl/Rosliny ... _sztuczne/
BOB-BUDOWNICZY

Donwil
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2014, 12:39
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
Re: Drzewka bonsai

autor: Donwil » 02 paź 2014, 12:53

Witaj KryspinMalec

Drzewka Bonsai to sztuka ... lata pielęgnacji, lata dbania i doglądania.

Czy dobrym pomysłem jest zakup sztucznego, tak, jeśli jesteś miłośnikiem i nie masz czasu na jego pielęgnację, podlewanie, wymianę ziemi. Tylko wówczas cała sztuka tworzenia i kreowania bonsai cię ominie.

Jeśli jednak masz czas i szukasz pomysłów na końcowy wygląd jaki możesz osiągnąć to zobacz http://sklep.donwil.pl/shop/Drzewa-Sztuczne,Bonsai

Pozdrawiam
Przemysław Wilga
Hurtownia artykułów dekoracyjnych - Sztuczne drzewka i drzewka, kwiaty i rośliny. Palmy, bonsai, bukszpany - Sklep Internetowy Donwil

Awatar użytkownika
albercikem
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 03 paź 2014, 7:35
Re: Drzewka bonsai

autor: albercikem » 03 paź 2014, 8:28

Mnie osobiście nie podobają się sztuczne rośliny... Nie chcesz się nimi zajmować, kształtować - to ich po prostu nie kupuj. Cała "zabawa" z pielęgnacją to właśnie najfajniejsza część hodowania bonsai.

marekkowal
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2014, 13:03
Re: Drzewka bonsai

autor: marekkowal » 03 paź 2014, 13:34

A czy są różne odmiany bonsai, czy jeden rodzaj?

kamilfrac
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 paź 2014, 11:16
Re: Drzewka bonsai

autor: kamilfrac » 03 paź 2014, 13:49

drzewka są super - moja żona uprawia (hoduje???) i są ślicznie

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Drzewka bonsai

autor: Big09 » 04 paź 2014, 7:18

Kwestia gustu, u moich znajomych na wsi to mają nawet sztuczne owoce na misce z kryształu:)

TomaSZu
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 28 cze 2013, 12:31
Kontaktowanie:
Re: Drzewka bonsai

autor: TomaSZu » 08 kwie 2015, 10:02

Polskie roślinki sa też bardzo ładne, w szkółce "Polskie Korzenie" koło Szadu u Panstwa KAłuzińskich są na przykład piekne azalie http://www.kaluzinscy.pl/pl/odmiana/135 ... opher-wren
a jeszcze ciekawsze są oryginalne okazy odmian własnych http://www.kaluzinscy.pl/pl/odmiany-wlasne

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Drzewka bonsai

autor: nata23 » 14 kwie 2015, 14:52

albercikem pisze:Mnie osobiście nie podobają się sztuczne rośliny... Nie chcesz się nimi zajmować, kształtować - to ich po prostu nie kupuj. Cała "zabawa" z pielęgnacją to właśnie najfajniejsza część hodowania bonsai.


zgadzam się! i dlatego nie mam bonsai, chociaż bardzo mi się podobają. U mnie mama swietnie sobie za to z nimi radzi, ja niestety ( a szkoda) nie odziedziczyłam tej smykałki.

Kredka30
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2015, 12:51
Re: Drzewka bonsai

autor: Kredka30 » 30 kwie 2015, 12:18

Nie uznaję sztucznych roślin. Również uważam, że tylko żywe lub wcale.

Może to też dlatego, ze uwielbiam dbać o rośliny.

gados
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2015, 13:13
Re: Drzewka bonsai

autor: gados » 11 maja 2015, 12:21

sztuczne to zupełnie co innego.

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: Drzewka bonsai

autor: heman » 13 maja 2015, 21:24

Tyle sztuczności wokół nas, że niech już chociaż kwiaty i inne rośliny pozostaną naturalne. Bonsai są piękne, choć nigdy nie próbowałem, bo podobno trudne w uprawie.

MirosławW
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 06 cze 2012, 12:30
Re: Drzewka bonsai

autor: MirosławW » 22 maja 2015, 11:45

My mieliśmy parę sztuk i wszystkie się poddały...jedno drzewko nie przeżyło starcia z kotem....drugie i trzecie uschło a czwarte przelaliśmy...mimo tego że przetrząsneliśmy mnóstwo materiałów na ten temat, ponieśliśmy klęskę.

Derwisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2015, 23:16
Re: Drzewka bonsai

autor: Derwisz » 27 maja 2015, 23:26

Miałem to samo, drzewko padło. Poddałem się na razie, fakt, że po pierwszej próbie, ale jednak bonsai są tak bardzo wymagające w uprawie, że się zraziłem.

juola
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2015, 19:35
Re: Drzewka bonsai

autor: juola » 16 cze 2015, 14:02

Są różne, sama nazwa bonsai oznacza uformowane drzewko. Drzewka bonsai robione są np, z fikusa, cisa, wiązu....i jeszcze wielu....bardzo ładnie wyglądają, niektóre okazy wystawowe mogą mieć nawet ok 100 lat...polecam wybrać się na wystawy. Np. w tamtym roku była miedzynarodowa wystawa bonsai we wrocławiu.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów