rura zasilająca

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

poteorek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2007, 13:37
rura zasilająca

autor: poteorek » 27 sie 2007, 14:25

Witam
W tym roku nabyłem działkę z budynkiem.Chciałbym się rozbudować,ale wystąpił pewien problem z rurą zasilającą budynek w wodę ,która biegnie 1,3m od fundamentu /czy to nie za blisko ,bo słyszałem że min.2m/.Czy mogę na takiej rurce się rozbudować,i czy mogę egzekwować od gminy przesunięcia jej na ich koszt

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 31 sie 2007, 9:02

Działkę nabyłeś z dobrodziejstwem inwentarza i wszelkie przeróbki to na swój koszt. Pytanie -rura wodociągowa -to jest tylko do pańskiej posesji czy też zasila inne działki? Jeżeli musi zostać w tym miejscu to dać rurę osłonową i nie powinno być żadnych problemów.
stakam

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 06 lis 2007, 19:37

gmina nie przebuduje wodociągu, a juz na pewno nie na swój koszt..
nie sądzę też aby wydali pozwolenie na budowę na wodociągu mimo rury osłonowej. Najlepsza jest w takiej sytuacji informacja u źrórła, czyli w gminie, wszak ona wydaje warunki zagospodarowania

tworas
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2007, 19:31

autor: tworas » 27 gru 2007, 11:47

Rozbudowa na rurze wodociągowej jest raczej niemożliwa. Po pierwsze złamie się tym normy i dziwne by było gdyby wydano pozwolenie na budowę takiej przybudówki. Po drugie to użytkownik sieci czyli wodociągi tez nie wyrażą zgody na taka budowę. Po trzecie, załóżmy że powyższe da się załatwić – różni ludzie maja różne „plecy” – to ja osobiście nie chciał bym mieszkać nad rurą wodociągową która w przypadku przecieku pod budynkiem może wywołać szkody a już w przypadku przejścia ekipy naprawczej nie zostanie kamień na kamieniu. Jedynym rozwiązaniem jest przełożenie na własny koszt (jakieś 20- 120 zł/m w zależności od sytuacji).
Lepiej się zużyć niż zardzewieć.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów