Czym zakleic dziury po starych kafelkach

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

witia5
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2007, 21:09
Czym zakleic dziury po starych kafelkach

autor: witia5 » 27 paź 2007, 21:07

W kuchni miełem kafelki na ścianie pasek i na podłodze skułem je i zarówno na scienie i podłodze pozostały nierówności a nawet dziury czym to zakleic bo chcialbym polożyć znowu płytki czego użyc z gory dzikuje

Picadoor

autor: Picadoor » 28 paź 2007, 17:16

Całkowicie wystarcza szary gips szpachlowy z Nidy-Gips. Nawet na spore dziury. Jedynie co, to musowo użyj - przed wypełnianiem tych dziur i ubytków - emulsji gruntującej, polecam jednak CT-17. Bez rozcieńczania. Na głębszych dziurach trzeba uzupełnić kilka razy, bo występuje zjawisko nazywane przez fachowców jako "zapadanie". Po prostu na skutek dużego skurczu szpachlówka się tak skurczy, że trzeba dołożyć raz jeszcze w tym miejscu.
Jeśli dziury są bardzo wielkie, można użyć gotowych zapraw murarskich, także są wystarczające, tylko więcej zabawy i jakby trochę brudniej.
Przed układaniem nowych płytek także użyj tego samego gruntu do zagruntowania ściany, naprawdę lepiej i pewniej trzyma.

pozdro

witia5
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2007, 21:09

autor: witia5 » 28 paź 2007, 18:57

Ta emulsja gruntujaca CT - 17 jakiej jest firmy z gory dziekuje

Picadoor

autor: Picadoor » 29 paź 2007, 10:42

Produkt Henkla, grupa produktów Ceresit.

szafiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2007, 11:41
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

autor: szafiarz » 01 lis 2007, 15:53

Zasada by zawsze gruntować na pewno nikomu nie zaszkodziła,
a niejedną płytkę uchroniła przed upadkiem,

Więc dla świętgo spokoju zagruntuj dwa razy.
co do firm to naprawdę wystarczy Atlas.

Przed polożeniem gipsu budowlanego wystarczy dokładnie zamieść i zmoczyć powierzchnię.
Całe mieszkanie mam wygipsowane w ten sposób w latach siedemdziesiątych przez mojego ojca, który ma mistrzowskie papiery
i trochę już tych gipsów na tym patencie położył, pewnie w tonach można by było liczyć :lol:

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:

autor: gambit65 » 24 gru 2007, 21:24

dziury wypełniamy np: goldbandem, jak się zrobi trochę twardawy moczymy go wodą i filcujemy-efekt super.Oczywiście najpierw grunt sprawdzony atlas unigrunt
gambt- REMONT Z FACHOWCEM


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów