Komin - budowa domu

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

widmowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2015, 19:53
Komin - budowa domu

autor: widmowski » 08 kwie 2015, 20:12

Witam.
Zaczyna budowę domu. Ze względu na to że posiadam 2500 sztuk cegieł zdecydowałem się na budowę komina z cegieł. Dom będzie ocieplony, powierzchnia ok 130m2. Będzie też opalany paliwem stałym eko-groszek. Oryginalnie w projekcie był komin z wentylacjami system PLEWA jak na rysunku.
Rozmawiałem z maistrem który będzie budował dom i doradził mi budowę komina jak na rysunku.
Rura z Kwasówka o wymiarach 140x250 obłożona wełną.
Co myślicie o takim rozwiązaniu.
Czy nie będzie później problemu z odbiorem przy oddawaniu domu do użytku.
Proszę o opinie i Wasze rady.
Dziękuję
Tomasz

Obrazek

Obrazek

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Komin - budowa domu

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 08 kwie 2015, 22:52

widmowski pisze:Witam.
Zaczyna budowę domu. Ze względu na to że posiadam 2500 sztuk cegieł zdecydowałem się na budowę komina z cegieł. Dom będzie ocieplony, powierzchnia ok 130m2. Będzie też opalany paliwem stałym eko-groszek. Oryginalnie w projekcie był komin z wentylacjami system PLEWA jak na rysunku.
Rozmawiałem z maistrem który będzie budował dom i doradził mi budowę komina jak na rysunku.
Rura z Kwasówka o wymiarach 140x250 obłożona wełną.
Co myślicie o takim rozwiązaniu.
Czy nie będzie później problemu z odbiorem przy oddawaniu domu do użytku.
Proszę o opinie i Wasze rady.
Dziękuję
Tomasz

Obrazek

Obrazek

Jak maister doradza, to trzeba zapytać majstra czy nie będzie problemu z odbiorem domu do użytku.

.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

JTD
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 13 lut 2013, 21:53
Lokalizacja: łódzkie
Re: Komin - budowa domu

autor: JTD » 19 kwie 2015, 21:50

widmowski pisze:Rura z Kwasówka o wymiarach 140x250 obłożona wełną.

Rura "kwasówka" do spalin z węgla :?: - w ŻADNYM wypadku :!: (związki siarki!!) :evil:
widmowski pisze:Co myślicie o takim rozwiązaniu.Proszę o opinie i Wasze rady.

Kocioł na ekogroszek emituje spaliny niskotemperaturowe, więc komin systemowy z rur ceramicznych - JAK NAJBARDZIEJ :!: :)
Należy żądać jednak od sprzedawcy wersji do spalin z węgla. Niska temperatura spalin + związki siarki + wilgoć = KWAS SIARKOWY!!
Rura "kwasówka" nadaje się wyłącznie do spalin z gazu lub ropy. Przy spalinach z węgla po roku będzie przypominała "durszlak" :(
Jeśli posiadasz już cegły, to możesz zamiast kupowania pustaków systemowych postawić obudowę (tej rury systemowej) z posiadanej cegły. Lepiej jednak przeliczyć koszty, aby koszt postawienia obudowy z cegły w efekcie końcowym nie przewyższył kosztu zakupu i murowania pustaków systemowych. Wszystko zależy od cen regionalnych.
nie po to człowiek żyje żeby pracować, lecz po to pracuje żeby żyć

muszka33
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2015, 1:55
Re: Komin - budowa domu

autor: muszka33 » 25 maja 2015, 11:45

do budowy komina warto zainwestowac w najlepsze i najsolidniejsze rozwiązania. Tu http://www.checz.pl/ takie na pewno znajdziesz. Ja mam od nich przewody kominowe i nie tylko wiec możesz śmiało je zamawiac.


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów