Zalety styropianu

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Administrator
forumbudowlane.pl
Posty: 265
Rejestracja: 21 lut 2003, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Zalety styropianu

autor: Administrator » 16 mar 2011, 16:46

Styropian dzięki bardzo dobrym właściwościom fizyko-technicznym, jest niezastąpiony w budownictwie. Przeczytaj temat >>
Pozdrawiam,
Admin

kochan
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2011, 12:48
Zalety styropianu

autor: kochan » 16 mar 2011, 16:46

Całkiem dobry tekst, rzeczywiście styropian to bardzo dobry materiał, ale niestety duża cześć producentów oszukuje klientów sprzedając wybrakowane buble- styropiany o innych niż deklarowanych parametrach. Dużo nt temat pisały ostatnio media, problemem jest wychwycić bubla na skłądzie budowlanym bo na oko się nie uda. Podobno Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ma zająć się kontrolą tej branzy. Może jak wlepią kilka surowych kar sytuacja się odmieni , a teraz radzę kupować tylko markowe płyty których producenci mają certyfikaty znannych ośrodków naukowych lub instytutów budowlanych

Styrowybr
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2014, 11:27

autor: Styrowybr » 09 cze 2014, 12:46

Czy może Pan polecić jedną, a naprawdę dobrą i sprawdzoną firmę? Bardzo mi zależy na wyborze najlepszej, dlatego duzo czytam i piszę o tym. Zastanawiam się pomiędzy Termo Organika a Arbet?

rudy44
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2014, 14:16

autor: rudy44 » 24 lis 2014, 11:48

Ja mogę polecić termoorganikę. Sam 3 lata temu ocieplałem dom styropianem i innymi materiałami od nich. Ekipa remontowa,także ich polecała. Materiały się sprawdziły, teraz zauważyłem oszczędność. Wiem, że na ryku są od kilku lat, mają też rekomendację ITB.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Zalety styropianu

autor: Enerbau » 27 lis 2014, 0:04

No to bardzo ciekawe spostrzeżenie. Już po 3 latach zostały zauważone oszczędności, ale w stosunku do czego?

gracjan33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2013, 9:25

autor: gracjan33 » 19 kwie 2015, 18:12

Styropian z nanosrebrem - jeszcze lepszy! Kupowałem z Arsanit http://arsanit.pl/aktualnosci/ i moe szczerze polecić. Świetne ocieplenie domu, i czuć to finansowo jak i na termometrze ;)

bobudowniczy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2015, 9:41
Re: Zalety styropianu

autor: bobudowniczy » 15 maja 2015, 9:48

Ja właśnie przymierzam się do ocieplenia domu. I zdecydowanie postawiłem na styropian Swisspor. Czytałem wiele w internecie. Ekspertem nie jestem ale mają bardzo dobre opinie. Podobno teraz wypuścili jakiś nowy produkt na rynek lambda white fasada. Ktoś coś słyszał?

bond007
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2015, 9:53
Re: Zalety styropianu

autor: bond007 » 15 maja 2015, 10:32

Tak, ja trafiłem na stronę www.lambda.swisspor.pl i tam poczytałem o tym styropianie. Wiem tylko tyle że ma bardzo dobre parametry i podobno łączy zalety szarego i białego styropianu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Zalety styropianu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 maja 2015, 11:14

bobudowniczy pisze:Ja właśnie przymierzam się do ocieplenia domu. I zdecydowanie postawiłem na styropian Swisspor. Czytałem wiele w internecie. Ekspertem nie jestem ale mają bardzo dobre opinie. Podobno teraz wypuścili jakiś nowy produkt na rynek lambda white fasada. Ktoś coś słyszał?
Jestem ciekawy jak Pan to zamierza zrobić.
Dom ma największe straty do gruntu, dalej jest wentylacja, potem dach i okna. Można wiedzieć do czego się Panu przyda styropian i jak chce Pan go użyć?


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów