Pytanie o różnice

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

jasiua78
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2007, 21:48
Pytanie o różnice

autor: jasiua78 » 19 gru 2007, 23:09

Witam, mam pytanie. Mam do ocieplenia dach na poddaszu. Fachowiec który mi to będzie robił doradził kupić Uni-Mate z Isovera a w hurtowni (zaprzyjaźnionej) chcą mi sprzedać w dobrej cenie (126zł za rolke - 4,60m) Majster-Mate, mówią że to jest to samo!
Mam PROŚBĘ czy to jest napewno to samo? Co wybrac? Uni cz Majster mate- czekam na odp

Picadoor

autor: Picadoor » 19 gru 2007, 23:25

Czy 0,039 jest tym samym co 0,042? Czy wiesz co to oznacza? Że MajsterMatę musisz użyć grubszą o co najmniej 10 cm od UniMaty, aby uzyskać te same parametry termoizolacyjne. A to wcale nie to samo, prawda?

A tak a'propos, zastanów się, skoro "fachowcy" z hurtowni, he, he, he ...zaprzyjaźnionej, he, he... twierdzą, że to jest to samo, więc po jakiego licha funkcjonują u tego samego producenta (Isover Saint Gobain) dwie różne nazwy, odmienne od siebie? Odpowiedź jest prosta: TO SĄ DWA różne produkty!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powyższe wskaźniki są współczynnikiem izolacyjności Lambda, mówiąc skrótowo; im mniejsza wartość tego wskaźnika, tym wełna jest bardziej gęsta i "cieplejsza". "Najcieplejszą" wełną tego producenta (do dachów skośnych) jest SuperMata o wsp. Lambda = 0,033.
http://www.isover.pl/products.php?p=o&category_id=76&parent=72&level=4
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, 0:09 przez Picadoor, łącznie zmieniany 2 razy.

jasiua78
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2007, 21:48

autor: jasiua78 » 19 gru 2007, 23:29

Dzięki za odpowiedź! Domyślałem sie ale chciałem potwierdzenia FACHOWCA.
Pozdrawiam


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów