Problemy ze stacją uzdatniania wody

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bedbug
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:06
Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: bedbug » 08 maja 2013, 12:20

Witam,
Od kilku miesięcy korzystam z filtrów do odżelaziania i zmiękczania wody. Jedak jak raz uzupełniłem pojemnik na sól (worek) i litr nadmanganianu to do tej pory nie widać ubytków. Mimo, że stacja regeneruje się co dziewięć dni. Dodatkowo mam wrażenie, ze zmiękczacz nie działa poprawnie bo na armaturze mam białe osady. Firma montująca sprawdziła twardość wody i napisali, że to inna przyczyna, a wod a jest miękka. Wątpię w jej rzetelność bo nie mam po wyjściu z kąpieli takiego uczucia jakby niespłukanego mydła.

Od kilku tygodni ciepła wod zaczęła pachnieć zgniłym jajem. nie pomogło podgrzewanie do 75C i wymiana anody. Może jakieś sugestie?

Pozdrawiam,
Adam

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: AdiK » 08 maja 2013, 21:56

Zanieś próbkę wody do zbadania do wodociągów lub sanepidu.

ke_dar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2013, 8:40
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: ke_dar » 10 maja 2013, 9:58

Wstępnie twardość wody możesz sobie sprawdzić sam zamawiając zestaw do badania twardości ogólnej i węglanowej koszt około 16-20 zł. (dostać można np. w sklepach akwarystycznych). Oczywiście nie jest to zbyt dokładne.

Rozumiem że urządzenia są świeże tzn. piszesz że korzystasz z nich od kilku miesięcy. A po jakim czasie od zamontowania urządzeń problemy zaczęły się pojawiać?

- Czy pierwszy zasyp soli i nadmanganianu przy uruchomieniu urządzenia został pobrany ?
- Jaką wielkość i typ urządzenia posiadasz?

Powodów braku bądź niewłaściwej regeneracji urządzeń może być sporo.
- Jeżeli przed urządzeniami nie został zastosowany filtr mechaniczny możliwe jest ,że do głowicy urządzenia dostały się zanieczyszczenia.

- Zdarza się że pada podtrzymanie automatyki w przypadku przerw w dostawie prądu. Sprawdzić czy na tablicy wyświetlacza nie pojawia się napis error bądź migające cyfry.

Ciężko mi więcej powiedzieć bez inf. na temat wielkości i typu urządzenia.

Ze względu na smród siarkowodorowy należało by przebadać wodę surową ze studni i wodę po podgrzaniu.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: Bolas » 11 maja 2013, 22:19

Tak jak kolega wspomniał siarkowodór lub inne związki siarki z którymi niestety nie radzi sobie twój uzdatniacz. Nie jesteś czasem z Wrocławia? Wiem że na Ołtaszynie to norma w studni.

hydropath
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:12
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: hydropath » 12 maja 2013, 21:00

witam!

A co bylo główną przyczyną instalacji stacji i jaki efekt ma zostać osiągnięty?

Awatar użytkownika
kubota
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź 2014, 14:36
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: kubota » 28 sty 2015, 12:16

Dlatego ja sprawę montażu i doboru filtra pozostawiłem profesjonalistom i nie mam teraz problemów. Firma nazywa się AqvaSystem i znajduje się w Podkowie Leśnej. Ich urządzenia mają naturalne kilkustopniowe złoże filtracyjne, nie ma żadnych problemów z obsługą, ani żadnych kosztów eksploatacji (bo urządzenie nie jest na prąd). Ogólnie jestem bardzo zadowolony - filtry spełniają zadanie, są naprawdę warte swojej ceny. Po wcześniejszych doświadczeniach z innymi filtrami nie sądziłem, że będą tak skuteczne.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: Bolas » 28 sty 2015, 12:39

Papka reklamowa z której nic nie wynika. Takie tęczowe wymiociny:
https://www.youtube.com/watch?v=JAvDM9bbKIE

Awatar użytkownika
Alfafan
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 05 lut 2015, 19:30
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: Alfafan » 13 lut 2015, 11:49

A orientujecie się może gdzie można kupić jakieś dobre filtry do wody? Ja trafiłem ostatnio na taką ofertę prostozkranu.pl, ale nie wiem czy jest ona warta uwagi. Co sądzicie?
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: nata23 » 09 kwie 2015, 15:20

wiem, ze tutaj zajmują się tematem, jakim są filtry i stacje zmiękczania wody - gc2000.pl - może spróbuj się do nich odezwać, jeśli to Twoje okolice

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: malaka » 02 paź 2017, 9:51

A jakiej firmy macie uzdatniacze? Oglądałam ofertę tego producenta bpserchem, tylko zastanawiam się, czy jego urządzenia nie są wyłącznie skierowane dla przemysłu. Znacie się na tym? Podpowiecie coś?

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: ralion » 05 mar 2018, 11:03

Również miałem problemy ze swoją stacją uzdatniania wody. Postanowiłem zgłosić się do firmy, która zajmuje się przeglądami i serwisowaniem takich stacji uzdatniania wody. Jeżeli mieszkacie w Poznaniu lub okolicy to mogę wam polecić V-Serwis. Ich siedziba znajduje się w Swarzędzu pod Poznaniem.

Awatar użytkownika
bob43
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 24 cze 2016, 12:45
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: bob43 » 29 maja 2019, 19:50

Jeśli chodzi o odwróconą osmozę to mam doświadczenie z produktami ecosoft - u nas stosunkowo mało popularna marka, ale w innych krajach można je spotkać. Ogólnie jakość dobra, w tym wszelkie parametry - to co ich wyróżnia to niższa cena i całkiem tanie materiały eksploatacyjne.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: rude_dude234 » 05 lip 2019, 6:46

Mieliśmy u siebie bardzo podobny problem i musieliśmy wszystko niestety wymienić. Poprzedni "fachowiec" źle zamontował uzdatniacz wody... Potem co nieco doczytaliśmy sobie, na blogu i teraz wiemy, na co zwracać szczególną uwagę i przy okazji, aby wynająć specjalistów z prawdziwego zdarzenia.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Problemy ze stacją uzdatniania wody

autor: ArkadiuszKrol » 27 sie 2019, 12:28

Możesz także sprawdzić ofertę firmy gc2000.pl. Zamówiłem od nich filtry marki Honeywell. Charakteryzują się bezproblemowym montażem, prostą konserwacją i łatwością wymiany wkładu filtracyjnego. Jak dotąd jestem z nich zadowolony.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów