Deskowanie i papa pod dachówkę ceramiczną - instrukcja

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

PAAAJ
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2015, 16:13
Deskowanie i papa pod dachówkę ceramiczną - instrukcja

autor: PAAAJ » 07 kwie 2015, 17:15

Będę wdzięczny za pomoc forumowiczów - jak dokładnie zrobić deskowanie + papa termozgrzewalna pod dachówkę ceramiczną (Creaton Domino)?

Moja ekipa od SSO twierdzi, że nie robi się deskowania z papą pod dachówki ceramiczne a wg nich to folia wystarczy. Ja upieram się na deskowanie po lekturze na forum.
Ekipę szanuję, bo w wielu kwestiach mi pomogli, ale w dachach robią niestety większość na foliach :-(

Dach 265m2 koperta, 22 stopnie, poddasze nieużytkowe, ocieplenie tylko na stropie nad piętrem (monolityczny zbrojony), okolice Krakowa.

KTH
Re: Deskowanie i papa pod dachówkę ceramiczną - instrukcja

autor: KTH » 07 kwie 2015, 18:14

jeśli na forum ktoś napisze że masz kupić krowę to kupisz ??? pokaż mi kto na tym forum jest na tyle głupi aby pisać że masz zrobić to czy to ! wiesz co to jest odpowiedzialność prawna pod wypowiedzią ??? jeśli dach się złoży pod obciążeniem będziesz winił nie wiadomo kogo na forum ???


pomyśl trochę zanim odpowiesz !

na SSO masz KB a to wyobraź sobie osoba święta na budowie, masz pytania zwracasz się do niego, jeśli nie do niego to do Architekta który projekt wykonał, to jedyne osoby które mogą wnieść zmiany w konstrukcji żaden ktoś z nickiem na forum

Kto Ci potem odbierze chałupę skoro będzie za mocno obciążona dechami pod ciężką dachówką ? - NIKT! chyba że za świniaka lub kopertę

firma która robi dach doskonale o tym wie, to oni będą mieli problem dzięki Tobie i ich za dupę prokurator pociągnie jak dach się złoży i zginie ktoś

Ty się wyprzesz, że nie znasz się i nic nie wiesz na temat dachów .... znam takich głupich inwestorów z autopsji


staracie się być mądrzejsi niż ustawy przewidują i macie wiedzę internetową a nie budowlaną to są dwie różne wiedzę jedna nabyta druga wyuczona

PAAAJ
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2015, 16:13
Re: Deskowanie i papa pod dachówkę ceramiczną - instrukcja

autor: PAAAJ » 08 kwie 2015, 11:16

Dziękuję za uwagi i rekomendacje.
Wyjaśniając:
- deskowanie było założone, jako opcja przed rozpoczęciem budowy
- kierownik budowy i ekipa mogą to zrobić, ale nie palą się do tego
- teraz budowa jest na etapie zalewanie stropu nad piętrem (czyli nie ma jeszcze żadnej konstrukcji dachowej)

Oprócz warstw pojawia się kwestia wentylacji pod i nad deskowaniem:
- będzie szczelina w kalenicy zabezpieczona siatką
- dachówki wentylacyjne
- kominek wentylacyjny w dachu
Mam nadzieję, że to wystarczy.

Czyli pytanie jest jak poprawnie mają być ułożone warstwy pod deskowanie pod dachówkę ceramiczną oraz czy płyta OSB12 na dach 265m2 kopertowy wystarczy?

Biuro Opinii Budowlanych
Re: Deskowanie i papa pod dachówkę ceramiczną - instrukcja

autor: Biuro Opinii Budowlanych » 08 kwie 2015, 11:37

proszę o niezbędne informacje,postaram się pomóc
biuro@stawiarski.pl lub 603 324 300


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów