Projekt instalacji wod-kan

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

inzynierr
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:36
Projekt instalacji wod-kan

autor: inzynierr » 15 kwie 2011, 12:52

Witam,

Zapewne wsrod osob pojawiających sie tutaj na forum jest wielu projektantów instalacji sanitarnych.
Czym kierujecie sie przy wycenie projektu np instalacji wod-kan?

Bardzo prosze o odpowiedz, dziekuje.

Pozdrawiam.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: adamis » 26 kwie 2011, 12:08

Hmmmm..., otóż projektantów tu raczej niewielu.
Wykonałem setki instalacji wodnych, kan. i CO, ale jeszcze ANI JEDNEJ wg. projektu, choć takowe się w planach budynku plątały.
Były jednak tak niekompetentne i oderwane od realiów, że nijak nie nadawały się do realizacji.
Wchodzę do budynku, rozglądam się, i projekt powstaje w głowie. Tam też pozostaje i tam też jest w miarę potrzeb korygowany, i stamtąd też jest brany do realizacji. Bardzo rzadko jest nanoszony na plany budynku (na życzenie inwestora).
Nie mam ani odrobiny zaufania do projektantów takich instalacji w budynkach mieszkalnych. To, z czym miałem dotąd do czynienia na przestrzeni kilkunastu lat pokazuje, że ta dziedzina u nas jest zbędna. Ogromna większość wykonawców takich instalacji, mimo trudu projektantów, daje sobie radę i wykonuje instalacje jak trzeba.
Tam gdzie pojawia się druciarstwo i dziadostwo projektant i tak by nic nie wskórał, bo w te obszary nie ma i tak wstępu. Tej sfery nie zmienią projektanci i przepisy, choćby nie wiem jak mądre były.
adam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: adamis » 26 kwie 2011, 12:22

Ale żeby nie było daremnego klupania po klawiszach...
Trzeba wziąć pod uwagę;
1. Ilość punktów poboru (spływania) wody
2. Ilość wody pobieranej (spływającej) w poszczególnych punktach.
3. Kolejność punktów poboru (spływania)
4. Długości rur do tych punktów
5. Dostępne ciśnienie
6. Grubości ścian i stropów, w których chcemy schować rury (z uwzględnieniem ew. izolacji termicznej i akustycznej)
7. W przypadku kanalizacji, możliwość uzyskania wymaganych spadków rur.
8. Gdzie mają być zawory odcinające
9. Gdzie mają być baterie (np. ścienne, czy sztorcowe)
10. Zasobność portfela inwestora
Od uwzględnienia tych (pewnie nie wszystkich) czynników zależy jaki to będzie materiał i kto to potrafi poskładać do kupy.
adam

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: Broda79 » 26 kwie 2011, 13:37

Pytanie jest dość trudne, tym bardziej, że do projektowania wew. instalacji wystarczą uprawnienia architektoniczne. Przynajmniej dla zwykłego domku jednorodzinnego.
te pkt wyceny podane przez poprzednika - jak najbardziej pomocne.
Natomiast jeżeli chodzi o projekty to może chodziło Ci kolego o przyłącza. Dużo zależy od tego jak się ceny kształtują w danej okolicy. Mój cennik zaczynam od 400 zł za rozdział opomiarowania do 1500-2000 za rozbudowę kilkudziesięciu metrów sieci z 1-3 przyłączami. Oczywiście za każde uzgodnienie, oświadczenie, pismo do urzędów trzeba sobie doliczyć 50-100 zł.
Pozdrawiam.

snatchone
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2010, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: snatchone » 16 lip 2013, 8:48

ceny są zróżnicowane w zależności od projektu. Jeśli potrzebujesz projektu to zapraszam, kontakt mailowy do mnie to projektywodkan@o2.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: Bolas » 16 lip 2013, 21:48

Kolejny kandydat do złotego szpadla.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Projekt instalacji wod-kan

autor: Bolas » 02 kwie 2015, 5:39

Kolejny FILIP wyskoczył z kapusty.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów