Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Redakcja » 01 kwie 2015, 16:54

Czasy, w których żeliwny kaloryfer schowany za firanką był tradycyjnym urządzeniem grzewczym w każdym domu, minęły bezpo Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne >>
Redakcja

Weronika Glinkowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2015, 16:32
Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Weronika Glinkowska » 01 kwie 2015, 16:54

Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Moim zdaniem w każdej z tych kwestii duzo plusów otrzymają grzejniki kanałowe Verano, ja sobie bardzo chwalę to rozwiązanie.
Weronika Glinkowska

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 01 kwie 2015, 22:03

Weronika Glinkowska pisze:Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd.

Chyba, że "grzejnika" nie widać i wówczas wygląd nie ma najmniejszego znaczenia. :D

.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2015, 11:32

Weronika Glinkowska pisze:Wybierając system grzewczy bierzemy pod uwagę moc grzewczą grzejnika, cenę inwestycji i późniejszy koszt eksploatacji, ale również wygląd. Moim zdaniem w każdej z tych kwestii duzo plusów otrzymają grzejniki kanałowe Verano, ja sobie bardzo chwalę to rozwiązanie.
Skoro koszty eksploatacji brać pod uwagę, to takie ogrzewanie to nieporozumienie, nic więc dziwnego, że go nie widać. Skoro nie ma sensu montować...

PiotrekL
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2015, 9:20

autor: PiotrekL » 11 maja 2015, 10:34

Verano bardzo dobrze sprawdza się w dużym salonie z aneksem oraz przeszklonymi oknami wychodzącymi na taras. Jest naprawdę ciepło. ZALETĄ grzejników verano jest kratka osłaniająca gorący grzejnik. Jest to bezpieczne dla małych dzieci które się nie poparzą dotykając grzejnika czy szyby kominka. Mogę się więc w miarę spokojnie zająć swoimi sprawami a nie drżeć o bezpieczeństwo małych dzieci.

dandiugo
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 29 maja 2014, 16:17
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: dandiugo » 11 maja 2015, 15:39

ahh czyli finalnie grzejnik, tylko schowany w kanale.. skoro już coś chować w podłodze to zdecydowanie podłogówka. podobnie jak w ścianach.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 11 maja 2015, 22:45

Cyrkulacja powietrza inwazyjnie rozprowadzająca alergeny (kurz, roztocza) . Wyjątkowo nie przyjazny system grzewczy dla alergików . Tym bardziej chrońmy dzieci przed tak nie zdrowym ogrzewaniem.
.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Bolek Insta
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2015, 20:30
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Bolek Insta » 21 maja 2015, 21:33

Na rynku znajdziemy szereg nagrzewnic kanałowych, które mogą być alternatywnym źródłem ogrzewania przy współpracy z systemem wentylacyjnym. http://instalszop.pl/do/cat/kanalowe_na ... -powietrza Polecam zapoznać się ofertą.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 maja 2015, 6:29

Bolek Insta pisze:Na rynku znajdziemy szereg nagrzewnic kanałowych, które mogą być alternatywnym źródłem ogrzewania przy współpracy z systemem wentylacyjnym. http://instalszop.pl/do/cat/kanalowe_na ... -powietrza Polecam zapoznać się ofertą.

1) nie można jest łączyć wentylacji z ogrzewaniem i chłodzeniem
2) Kanały oddzielne i inwertor a nie nagrzewnica!

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: marekzzabek » 22 maja 2015, 11:12

jedyny realny sposób na ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem to odpowiednia pompa ciepła. klimatyzacji pod uwagę nie biorę z racji tego, że ogrzewanie tym urządzeniem zimą byłoby horrendalnie drogie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 maja 2015, 11:56

marekzzabek pisze:jedyny realny sposób na ogrzewanie i chłodzenie jednym urządzeniem to odpowiednia pompa ciepła. klimatyzacji pod uwagę nie biorę z racji tego, że ogrzewanie tym urządzeniem zimą byłoby horrendalnie drogie.
Ogrzewanie klimatyzacją jest najtańsze. Do Przy -23 moja toshiba dawała jeszcze ponad 3kWh z jednej a średnio rocznie to ponad 4 .
Szkoda, że Pan nie bierze pod uwagę najoszczędniejszych i najlepszych technologi, ale jak ktoś w ogóle dopuszcza nagrzewnicę wtórną w wentylacji, to faktycznie może nie znać się na tej tematyce.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: bachus » 22 maja 2015, 13:59

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Do Przy -23 moja toshiba dawała jeszcze ponad 3kWh z jednej a średnio rocznie to ponad 4 .

A jakże ta toshiba grzała blaszaną kanciapę (20m2) według nowej rewelacyjnej metody Pana Brzęczkowskiego
Pan Brzęczkowski na bazie bazie obserwacji opracował i zastosował nowe jeszcze nie odkryte prawa termodynamiki. Bo ci co odkryli je przed nim to ciepłownicy choć wtedy o tym nie wiedzieli.
pozdrawiam, największy ciepłownik.

PiotrekL
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2015, 9:20

autor: PiotrekL » 08 cze 2015, 13:30

Kanałowy grzejnik w mojej opinii jest zdecydowanie bardziej dostępny na wszelkiego rodzaju czynności konserwacyjne i porządkowe niż inne systemy co. Otwieram kratkę i mogę odkurzyć odkurzaczem grzejnik i wannę w której jest umieszczony. Każdy grzejnik ma odpowietrznik więc banalny problem zapowietrzania się grzejników rozwiążę szybko. Inne systemy takie jak podłogówka w razie awarii są zdecydowanie mniej dostępne. Podobnie z nagrzewnicami kanałowymi zamontowanymi w systemie wentylacyjnym. Co innego czyszczenie grzejnika kanałowego a usuwanie kurzu z systemu wentylacyjnego w ścianach.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6030
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzewanie kanałowe ? skuteczne i dyskretne

autor: Enerbau » 08 cze 2015, 23:43

Z tego co wiem, to ogrzewanie kanałowe najlepiej sprawdziło się na zamku w Malborku :wink:

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 cze 2015, 4:57

PiotrekL pisze:Kanałowy grzejnik w mojej opinii jest zdecydowanie bardziej dostępny na wszelkiego rodzaju czynności konserwacyjne i porządkowe niż inne systemy co. Otwieram kratkę i mogę odkurzyć odkurzaczem grzejnik i wannę w której jest umieszczony. Każdy grzejnik ma odpowietrznik więc banalny problem zapowietrzania się grzejników rozwiążę szybko. Inne systemy takie jak podłogówka w razie awarii są zdecydowanie mniej dostępne. Podobnie z nagrzewnicami kanałowymi zamontowanymi w systemie wentylacyjnym. Co innego czyszczenie grzejnika kanałowego a usuwanie kurzu z systemu wentylacyjnego w ścianach.

To dlaczego takie ustrojstwo nie nadaje się do współczesnego budownictwa?
Drogie w instalacji, bardzo drogie w eksploatacji i nie zapewnia komfortu termicznego?
Może Pan choć jedną zaletę wymienić?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów