Problem z odpływem zlewozmywaka

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Pawel_1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2015, 18:03
Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Pawel_1992 » 23 lut 2015, 16:50

Witam,

Zarejestrowałem się na tym forum, ponieważ potrzebuję wyjaśnienia, a niestety nie znam żadnego hydraulika.
Mam problem z odpływem zlewozmywaka - woda spływa w przeciętnym tempie, na koniec słychać bulgotanie, a raczej pykanie. Z syfonu (nowego) wydostają się bąbelki powietrza. Na dodatek kiedy pralka spuszcza wodę przez syfon woda wybija do zlewu mimo zastosowanej zaślepki w przyłączu.

Kanalizacja była wymieniana 6 lat temu, wcześniej miałem syfon o identycznej konstrukcji i takich problemów nie było - woda z pralki nie robiła cofki tylko kotłowało się w kolanku, bulgotanie też było cichsze. W czym tkwi problem? Pion fi 110 z wyprowadzeniem na dach, podejście do zlewozmywaka fi 50 połączone z wanną, długość ok. 2 m.

Pozdrawiam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Bolas » 23 lut 2015, 22:12

Sprawdzić w jakim stanie jest te 2m przyłącza. Przeważnie w odpływach zlewozmywakowych zalega tłuszcz i inne resztki. Przeczyścić i sprawa powinna się sama rozwiązać.

Pawel_1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2015, 18:03
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Pawel_1992 » 15 mar 2015, 16:03

Któregoś dnia wlałem na noc przez syfon płyn do udrażniania rur zakupiony w Rossmannie - jest lekka poprawa. Zamierzam tę czynność powtórzyć kilka razy (niekoniecznie z płynem).

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Bolas » 20 mar 2015, 18:51

To nie jest dobry sposób szczególnie że źle użyta chemia może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Krety i inne produkty zostawione na dłużej niż zaleca producent mogą utworzyć w rurze skamielinę i pogorszyć jeszcze bardziej sytuację.

Pawel_1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2015, 18:03
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Pawel_1992 » 29 mar 2015, 15:24

Jak na razie jest lepiej a nie gorzej... Czym w takim razie czyścić jak nie jest całkiem zapchane? Sprężyną co ma 1/5 średnicy rury?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: Bolas » 30 mar 2015, 21:53

Fachowiec z odpowiednim sprzętem. Ciśnieniowym do czyszczenia rur lub mechanicznym do udrażniania większych zastojów.

MoBród
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2015, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Problem z odpływem zlewozmywaka

autor: MoBród » 31 mar 2015, 7:42

Z tą chemią to nie jest tak, że samo zło. Stosowana zgodnie z instrukcją nie musi odkładać skamielin, zwłaszcza w przypadku płynu, a nie granulek. Trzeba na pewno obficie spłukiwać gorącą wodą.
Inna sprawa, że faktycznie wielu ludzi sobie różnej maści kretami kłopotów faktycznie narobili.
Nie wiem co to był za płyn, czy producent dopuszczał zostawienie go w rurach na całą noc, bo jeżeli nie, to prędzej czy później faktycznie narobisz sobie większych kłopotów niż masz.

Przypuszczam, że sytuacja jest dla Ciebie dość uciążliwa na co dzień, dlatego też zalecam skorzystanie z usług hydraulika specjalizującego się w udrażnianiu rur (dysponującego odpowiednim sprzętem).


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów