Jaki kolor ścian do sypialni?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wupnik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2014, 10:06
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: wupnik » 26 wrz 2014, 11:21

Znam osoby które posiadają pstrokate sypialnie i śpią równie dobrze ;)

Sam mam pomalowaną sypialnie na biało - dla mnie biel to kolor czystości i sypialnia musi taka być.

Olaf77
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2014, 22:13
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Olaf77 » 30 wrz 2014, 22:24

ja wolę intensywniejsza kolory na ścianach

DeDekor
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2014, 15:51
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: DeDekor » 03 paź 2014, 16:17

Intensywniejsze kolor ścian czyli jakie dokładnie? Podaj szczegóły,bo dla mnie z kolei zbyt intensywne barwy na ścianach oznaczają niepokój,do sypialni powinniśmy wybierać jasne i ciepłe barwy.
DeDekor- dodatki i ozdoby do domu.

otix
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2014, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: otix » 14 paź 2014, 16:59

Ja polecam w sypialni biel. nie dość ze uspokaja i nadaje blasku i czystosci to doskonalne sprawdza się w ciemnych pomieszczeniach. Polecam poczytać artykuł http://budowaiaranzacje.pl/biel-w-sypialni/

AnnaHat
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2014, 0:11
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: AnnaHat » 15 paź 2014, 0:19

nieee.. my mamy fiolet i cudownie to wygląda:) tak sexy

sunn333
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2013, 13:14
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: sunn333 » 17 paź 2014, 10:31

jak dla mnie: biały, beżowy, ewentualnie jakiś pastelowy kolor; podziwiam ludzi, którzy przy pokoju 8 metrów kwadratowych walną sobie na wszystkie ściany jaskrawą zieleń czy pomarańcz i mogą tam przeżyć przez 5 min, o wypoczynku w ogóle nie wspomnę

OE_sniezka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2014, 13:44
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: OE_sniezka » 22 paź 2014, 13:15

Witam. Nie ma jednej i jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie:) W zasadzie każdy kolor, który podoba się właścicielowi jest dobry. Nawet jeśli nie odpowiada innym. Oczywiście biorąc pod uwagę funkcje sypialni, jej wielkość, oświetlenie, umeblowanie oraz cechy charakteru i preferencje lokatorów, możemy typować bądź odrzucać niektóre kolory, ale jest to szalenie indywidualne. I tak do pomieszczeń małych i ciemnych wybieramy barwy jasne. We wnętrzach dużych i widnych mamy większą swobodę doboru. Powinniśmy zawsze uwzględnić styl wnętrza i jego wyposażenie, by projekt wydawał się spójny i konsekwentny. Jeśli mieszkańcy sypialni lubią spędzać długie wieczory w łóżku, lepiej dobrać barwę spokojniejszą, wyciszającą (zielenie, szarości, brązy). Dla osób mających problemy z pobudką można dobierać kolory bardziej żywe (pomarańcze, żółcienie), które o świcie pobudzą. Dla pesymistów- barwy pozytywnie nastrajające, dla ociągających się -pobudzające, dla cierpiących na bezsenność -wyciszające i łagodne itd.
Jak widać czynników, które warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu sypialni jest wiele, ale to pomaga trafnie typować barwę z całego wachlarza możliwości. Ostatecznie chodzi o to, by powstałe wnętrze było nie tylko piękne i spójne, ale też by dobrze służyło właścicielowi.

Pozdrawiam,

Adrian Makulski
Online Ekspert marki Śnieżka

Awatar użytkownika
zuzanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2014, 13:28
Lokalizacja: Polska
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: zuzanka » 04 lis 2014, 9:25

Moim zdaniem ściany powinny mieć jasny kolor. Sypialnia to miejsce gdzie mamy się wyciszyć i odpocząć, więc nie ma co męczyć oczu ciemnymi kolorami.
Pamiętajcie o ogrodach.

mar_t003
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2015, 7:53
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: mar_t003 » 30 mar 2015, 8:44

to zależy od mebli i wielkości pokoju, osobiście preferuje jasne ciepłe kolory ścian w sypialni, żeby było przytulnie i lekko :) katalog At Home fluggera zawiera propozycje ślicznych kolorów, ja osobiście mam jaśniutki beż i uwielbiam ten kolor :)

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Fraczek12 » 30 mar 2015, 12:49

znajomi pomalowali na taki odcień ciepłej szarości i bardzo fajnie to wygląda!
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

Awatar użytkownika
panel-wwa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 23 cze 2014, 13:02
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: panel-wwa » 30 mar 2015, 15:00

Po co chcesz mieć czystą sypialnie? Mnie to się kojarzy od razu z serialem Dexter.
Ja mam na suficie folię napinaną dps w wersji z gwieździstym niebem. Do tego ściany pomalowane na ciemny błękit . Daje fajny efekt, jakbym spał w nocy pod gołym niebem:D

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: MichalBudowniczy » 01 kwie 2015, 11:25

Możesz dać foto tego gwieździstego nieba? Chętnie zobaczę.

Czternaście
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:16
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Czternaście » 07 kwie 2015, 10:15

gwieździste niebo brzmi bardzo interesująco ja jeszcze w domu rodziców uparłam się na intensywnie malinową sypialnię (która jednocześnie była moim pokojem do pracy i nauki) i przyznam szczerze, że go uwielbiałam! kolor owszem mocny, a do tego białe, czarne dodatki i efekt był naprawdę wow!

MoBród
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2015, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: MoBród » 07 kwie 2015, 11:43

Ale to chyba nie każdemu podejdzie taki ostry kolor ;)
Jakaś żółć, pistacja, albo sino-trupio-szary. Powinno być ok.

MeblezKrakowa
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2014, 9:02
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: MeblezKrakowa » 10 kwie 2015, 8:06

Jeżeli szarość to koniecznie też z odcieniami bieli jako dodatek lub kontrast,równie fajnie sprawdzi się kolor czekoladowy plus biel,daje to efekt kojący dla oczu, bo pamiętamy że sypialnia powinna być przede wszystkim miejscem odpoczynku a nie intensywnych barw.


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów

cron