co wybrać? Braas, IBF, Prodach, Unibet, Nelskamp?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Olivia
co wybrać? Braas, IBF, Prodach, Unibet, Nelskamp?

autor: Olivia » 02 cze 2004, 10:17

no właśnie, którą wybrać?

Pomijam walory estetyczne (bo to rzecz gustu) i cenę . Jak z jakością tych dachówke, które kruszą się najbardziej, które najmniej? Co z kolorem, które najszybciej blakną?

W necie przewija się sporo opinii, szczególnie o jednym z producentów, ale chcę to jeszcze zweryfikować, pomózcie! Nie chcę za parę lat pluć sobie w brodę, że zaoszczedziłąm 1000 zl, a dach mam łaciaty i pokruszony!

Gość
POKRYCIA DACHOWE

autor: Gość » 02 cze 2004, 20:25

EURONIT-POLECAM

Gość

autor: Gość » 03 cze 2004, 8:42

a coś więcej dlaczego?

co sadzicie o prodachu, uniobecie i IBF, są najtańsze i mają ładną kolorystykę, ale czy są trwałe?

mario

autor: mario » 02 lip 2004, 14:44

Osobiście polecił bym Braas,najlepsza dachówka,najlepsza technologia,zjadł żęby na dachówce betonowej. (prawie 100 lat produkuje)
lepiej dziś dołożyć troszkę więcej kasy niż za 10 lat kupować nowy dach.

Gość

autor: Gość » 25 lip 2004, 21:21

Mario jeśli czegoś nie wiesz nie wprowadzaj w błąd Braas produkuje dachówki cementowe od 1953 roku także do stu lat jeszcze mu dużo brakuje.
Fakt ,że w porównaniu do konkurencji ma najlepiej działajacy dział marketingu.Pozdrawiam

Gość 2
Co wybrać ???

autor: Gość 2 » 01 sie 2004, 11:29

Dokładnie "Gość", Braas ma najlepszy marketing co za tym idzie jest najbardziej widoczny na rynku. Ale warto się zastanowić kupując dach czy faktycznie warto dopłacić każde 10 gr do dachówki za kolorowy katalog i reklamę w "Muratorze" ? Czy kupić produkt polski niczym nie odbiegający od Braas'a (z całym szacunkiem dla Braas'a).Obecnie żaden producent nawet polski nie może technologicznie zostawać z tyłu. Ja osobiście miałem ten sam dylemat i wybrałem Prodach którego polecił mi znajomy (ma go u siebie 5 lat).A tak na marginesie to znam firmę która dostarcza te dachówki do Niemiec. Dziwne co ? Polak nie kupuje ale Niemiec tak.

Gość

autor: Gość » 03 lis 2004, 12:56

IBF ma bardzo dobre dachówki. Warte polecenia. Jeżeli chodzi o prodach to słyszałem różne opinie.

Gość

autor: Gość » 04 lis 2004, 22:40

IBF - bardzo dobra dachówka, sam mam i kilku moich znajomych również. U kumpla był problem bo było około 100 szt. stłuczonych, na drugi dzień przyjechali, wymienili. Dystrybutor powiedziałkoledze, że stłuczki się zdażają ale w przeciwieństwie do Braasa tutaj z wymianą nie ma problemu.

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

autor: Piotr.O » 05 lis 2004, 6:38

Witaj a moze pomyslisz nad Euronitem jedna z lepszych dachówek cementowych i najtańsza z zachodnich producentów produkujacych w Polsce.
Pozdrawiam Piotr

bolo
dachówka

autor: bolo » 09 lis 2004, 17:54

Jestem dystrybutorem i układam dachówke UNIBET od 6 lat i jeszcze nie miałem żadnej reklamacji POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bendeho
lipa wielka

autor: bendeho » 25 maja 2005, 20:47

szkoda mi tych wszystkich,którzy szukają na tym forum pomocy i wsparcia...zero profesjonalizmu i doświadczenia, a wciskanie głupot....oj sprzedawcy od siedmiu boleści...

Artur R.
Re: co wybrać? Braas, IBF, Prodach, Unibet, Nelskamp?

autor: Artur R. » 26 maja 2005, 0:02

Olivia pisze:no właśnie, którą wybrać?

Pomijam walory estetyczne (bo to rzecz gustu) i cenę . Jak z jakością tych dachówke, które kruszą się najbardziej, które najmniej? Co z kolorem, które najszybciej blakną?

W necie przewija się sporo opinii, szczególnie o jednym z producentów, ale chcę to jeszcze zweryfikować, pomózcie! Nie chcę za parę lat pluć sobie w brodę, że zaoszczedziłąm 1000 zl, a dach mam łaciaty i pokruszony!


Szanowna Olivio,
wszelkie te rozważania mają sie tak do siebie jak wybór lepszej gazety pomiedzy Rzeczpospolitą, Wyborczą, Trybuną i innymi dziennikami. Ja mam dla Ciebie lepsze rozwiązanie. Jeżeli jesteś w stanie dołozyć 1000 zł by za kilka lat nie mieć problemów z dachem proponuje wybrać Ci dachówke ceramiczną. Jako były przedstawiciel von Muller z sentymentu i rozsądku polecę Ci własnie tę dachówkę, jednak smiało tez możesz poprosic o ofertę na Creaton, Koramic lub Rupp. Pewnie powiesz za drogie... wiedz jednak, że obecnie są tak wielkie promocje na te ceramiczne dachówki, że mozna je teraz kupić już od 30 zł za metr kwadratowy. Nie będziesz wtedy miała za pięć lat problemów z odbarwieniami, może pokolenie Twoich wnuków zacznie sie zastanawiać co dalej z twoim dachem.
W razie zainteresowania tym materiałem zostaw tu jakies namiary na ciebie a sie z toba skontaktuje.
Pozdrowienia dla wszystkich sprzedawców betonu!!

amc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 15 mar 2005, 21:50

autor: amc » 26 maja 2005, 13:02

Optymista. Nie będzie problemów. Przynajmniej z jedną wymienionych przez Szanownego Kolegę marek problemy są niemal pewne. Poza tym oczywiście, że lepiej ceramikę, niż beton, ale twierdzenie, że to tylko "tysiąc złotych więcej" jest jawnym wprowadzaniem w błąd. No chyba, że chodzi o dachówkę naturalną, ale ile jej się w Polsce kładzie?

Pozdrawiam

Dachbud

autor: Dachbud » 10 cze 2005, 22:11

Anonymous pisze:a coś więcej dlaczego?

co sadzicie o prodachu, uniobecie i IBF, są najtańsze i mają ładną kolorystykę, ale czy są trwałe?


Wszystko tylko nie IBF,najmniej trwałe
pozdrawiam

markmax
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2008, 13:46
Lokalizacja: Olkusz
Re: co wybrać? Braas, IBF, Prodach, Unibet, Nelskamp?

autor: markmax » 30 maja 2008, 15:59

Witam. Poszukuje dachówki ceramicznej (dobrej jakości) do 42 PLN za m2.Miałby Pan możliwość sprzedania takiej dachówki w kolorze np. ciemnego grafitu. Pozdrawiam Marek
marek s.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów