Mieszkanie na strychu

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

insomnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 09 mar 2015, 13:10
Re: Mieszkanie na strychu

autor: insomnia » 09 mar 2015, 13:42

Wejdź sobie na bloga kupiliśmy stary dom oni wcześniej remontowali dla siebie poddasze i przepięknie go zrobili.
i am who i am

jacksparrow1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:22
Re: Mieszkanie na strychu

autor: jacksparrow1 » 18 mar 2015, 10:01

Dziwny ten sąsiad, ale ja bym się nie przejmował i robił swoje :)

SKing08
Re: Mieszkanie na strychu

autor: SKing08 » 19 mar 2015, 14:27

oj ta polska mentalność... gościa pewnie nie stać na adaptację swojej części, więc z nudów uprzykrza życie innym, bo przecież ktoś nie może mieć lepiej :) Koleś nie ma żadnych konkretnych argumentów, więc nie widzę przeszkód, żeby taka adaptacja nie mogła się udać... chociaż z drugiej strony jakby się uparł to pewnie coś wynajdzie, a później życie z takim w jednym budynku wygląda jak z filmu "Starsza pani musi zniknąć"...
W każdym razie pomysł dobry i życzę powodzenia, że się uda!

___________________________________
skuteczna izolacja natryskowa

Fraczek12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:08
Lokalizacja: Polska
Re: Mieszkanie na strychu

autor: Fraczek12 » 20 mar 2015, 11:10

Ja bym robił swoje i niczym się nie przejmował:D
Zdobywam wiedzę, nie siedzę!

antonio-antonio
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Złotniki
Re: Mieszkanie na strychu

autor: antonio-antonio » 02 kwie 2015, 14:40

Znam to z autopsji w dodatku w zakresie master. Sąsiadowi przeszkadza nawet to, że strych użytkuję jak strych, że coś tam zanoszę, że w ogóle wchodzę. Wydaje mi się, że prawną drogą wredoty nie zwalczysz. Poza tym zastanów się dobrze, czy naprawdę strych to taka oszczędność. W moim np. są notoryczne problemy z przeciekającym dachem, latem jest gorąco, jak wieje porządnie (co w Polsce ostatnio jest częste) człowiek się zastanawia, czy mu dobytku ze strychu z dachem nie zwieje. Sam jestem oszczędny i wiesz co...mieszkam na przedmieściach. Nowe budownictwo, centralne ogrzewanie, czynsz nieco ponad 100zł :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mieszkanie na strychu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 kwie 2015, 14:47

antonio-antonio pisze:Znam to z autopsji w dodatku w zakresie master. Sąsiadowi przeszkadza nawet to, że strych użytkuję jak strych, że coś tam zanoszę, że w ogóle wchodzę. Wydaje mi się, że prawną drogą wredoty nie zwalczysz. Poza tym zastanów się dobrze, czy naprawdę strych to taka oszczędność. W moim np. są notoryczne problemy z przeciekającym dachem, latem jest gorąco, jak wieje porządnie (co w Polsce ostatnio jest częste) człowiek się zastanawia, czy mu dobytku ze strychu z dachem nie zwieje. Sam jestem oszczędny i wiesz co...mieszkam na przedmieściach. Nowe budownictwo, centralne ogrzewanie, czynsz nieco ponad 100zł :)
Jak to "gorąco"? przecież ustawia się temperaturę!
Centralne ogrzewanie we współczesnym budownictwie?I gomółki w oknie?

Awatar użytkownika
JustynaWagner
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2015, 4:05
Lokalizacja: Olsztyn
Re: Mieszkanie na strychu

autor: JustynaWagner » 10 kwie 2015, 4:41

Sprawdź w jakim stanie jest dach i bardzo dobrze go ociepl, bo jeśli tego nie zrobisz, to zimą będziesz zamarzał, a latem umierał od upałów.

ginewra
Aktywny
Aktywny
Posty: 149
Rejestracja: 06 lis 2014, 13:39
Re: Mieszkanie na strychu

autor: ginewra » 14 kwie 2015, 8:44

Słuszna uwaga. Kluczowe też są okna i warto na nich nie szczędzić, by później nie przeciekały czy brzydko się skraplały, bo w jednym miejscu możesz mieć wiecznie kałużę!
Słyszałam, że bardzo dobre okna wykonuje firma www.budvar.pl
Wiele osób sobie ich chwali.

roksana33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:32
Re: Mieszkanie na strychu

autor: roksana33 » 30 cze 2015, 10:54

Ja się mocno zastanawiam nad klimatyzacją na poddasze. Znalazłam firmę która też montuje http://coolsystem.com.pl/klimatyzacja.html bo ja się nie znam na tym. U mnie jest tak gorąco u góry że oddychać nie ma czym. Nie muszę ogrzewać. W zimę też ciepło się trzyma.

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: Mieszkanie na strychu

autor: duszek87 » 30 cze 2015, 17:21

My mamy u rodziców na poddaszu zrobione mieszkanie - całe 28 m2 ;). Ale wszystkie ściany są wyłożone kamieniem stara cegła, to dopiero robi fajny klimat ;).


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów