jaki kolor uzyskam- niebieski plus pomarańczowy(różowy)?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

nox84
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2007, 16:46
jaki kolor uzyskam- niebieski plus pomarańczowy(różowy)?

autor: nox84 » 19 wrz 2007, 10:56

Moje pytanie może nietypowe, ale mam niezużytej troche farby jasnej pomarańczowej(w zasadzie to podobne cos do rózowego lekko) i mam też jasną niebieską...interesuje mnie co wyjdzie jak połącze ter dwa kolory...sprawdzić trudno bo mam w jednym wiadrze białą i oddzielnie pigment niebieski a w drógim rozrobioną pomarańczowa...czy może wie ktoś jaki powstanie kolor???

nox84
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 sie 2007, 16:46

autor: nox84 » 19 wrz 2007, 13:57

no ładnie wyszedł jakiś fiolet ....niewiem co teraz

Awatar użytkownika
Ania!
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2007, 11:39
Lokalizacja: stąd

autor: Ania! » 12 paź 2007, 13:38

tylko się powiesić...:) a przedtem pohamować nieco język.

Picadoor

autor: Picadoor » 12 paź 2007, 19:21

A wystarczyło nieco pomyśleć.
1 sposób
Maczasz opuszkę palca w jednej farbie, lekko wklepujesz na papierze, wycierasz do czysta palec, robisz tak z drugim kolorem i wklepujesz na papierze na plamce pierwszej farby. Metoda pokaże kolor w stosunku 1:1

2 sposób
pobierasz ze 30 gram farby i dodajesz do niej co chcesz, w odpowiedniej proporcji, tu zobaczysz różne proporcje.

Myśleć, drogi kolego, no bo kto robi próbkowanie na pełnym pojemniku? Ale...właściwie czemu się dziwię .....zachowanie potwierdza siłę intelektu.

vitozzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2007, 19:53
Lokalizacja: jarosław

autor: vitozzi » 10 lis 2007, 19:09

lepiej nie kombinuj z tymi kolorami bo one nie pasują do siebie ,a jak chcesz pokombinować to dodaj pare groszy i kup białą farbe i z mieszaj zjedną z tych a z tego napewno wyjdzie coś :wink:

Awatar użytkownika
Mała
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 10 mar 2004, 8:39
Lokalizacja: Warszawa

autor: Mała » 13 gru 2007, 11:06

przecież to było oczywiste :)
dzieci już potrafią ocenić co wyjdzie z połączenia tych kolorów
pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości

Gotowe projekty domów