Czym wyrównać ściany

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Grzechuso
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2015, 13:35
Czym wyrównać ściany

autor: Grzechuso » 12 mar 2015, 13:44

Witam serdecznie wszystkich, jako iż jest to mój pierwszy post to powiem, że mam na imię Grzesiek. Robię w piwnicy sobie siłownie, lecz mam problem bo nie chce ćwiczyć przy obskurnych ścianach, chce je w miarę wyrównać, żeby można było je na ładny kolor pomalować. Obecnie moje ściany wyglądają coś w tym stylu (jak te cegły koło drzwi, tak mam całą piwnice): http://pogotowiezapachowe.com/wp-conten ... iwnicy.jpg duże szczeliny między cegłami. Całość była bardzo zakurzona w miarę to wyczyściłem, zarówno sprężonym powietrzem, odkurzaczem. Wiadomo, do końca nie jest czystko, bo kilkudziesięciu lat nie posprzątam w parę dni. Dziś wybieram się do leroy merlin i moje pytanie, co kupić żeby to wygładzić? Jakiś cement murarski czy jakąś zaprawe, gips? Nie wiem, nie mam pojęcia. Tam jakieś doświadczenie jeśli chodzi o kładzenie takiej masy mam, ale nie wiem co na to dać, żeby dobrze się trzymało, było w miarę tanie (to w końcu piwnica). Będę to kład szpachelką i potem na prętach wyrównywał poziomicą z góry do dołu, czy jakaś inna technika?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Czym wyrównać ściany

autor: Interno » 12 mar 2015, 17:34

Gips raczej nie, zaciąga wilgoć.
Wykonanie tynku wymaga wprawy i wiedzy co i jak.
A może zostaw widoczne cegły, uzupełnij spoiny zaprawą i całość zaimpregnuj.
W tego typu pomieszczeniach zacznij od prawidłowej wymiany powietrza.

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Czym wyrównać ściany

autor: karokier » 17 mar 2015, 22:32

Proponowałbym przede wszystkim dobre osuszenie ścian (porządną wentylacją!), a następnie zaimpregnowanie i położenie tynku strukturalnego, który kładzie się bardzo łatwo, a którym można szybko przykryć mocne nierówności ścian.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szcad i 27 gości

Gotowe projekty domów