domy szkieletowe kanadyjskie

Budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Tu znajdziesz mnóstwo podpowiedzi na temat budowy domu energooszczędnego i pasywnego ? od opłacalności takiej inwestycji, poprzez wybór projektu i wykonawców, do technologii budowy i montażu instalacji.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

slugockit
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2009, 20:02
domy szkieletowe kanadyjskie

autor: slugockit » 03 lis 2009, 21:57

Ceny nieruchomości na rynku wtórnym spadają, jednak według analityków zakup budynku jednorodzinnego na tym rynku wciąż jest mniej opłacalny niż samodzielna budowa. Tym, którzy nie mają na nią czasu, z pomocą przychodzą specjalistyczne firmy.

Czas budowy takiego domu w firmie Domy Slugocki to dwa – trzy miesiące. Rozważając pomiędzy możliwością zakupu bardzo dużego mieszkania a domu, wiele osób wybiera drugą opcję. Według analityków szalę na stronę budynków jednorodzinnych zdecydowanie przechylają dzisiaj względy ekonomiczne. – Dom pod miastem jest najczęściej tańszym rozwiązaniem niż zakup apartamentu – twierdzi Marek Szymczak,Wrocławski doradca rynku nieruchomości. – Już na samym początku rodzi się jednak pytanie: kupić dom od dewelopera lub na rynku wtórnym czy budować samemu?Z pomysłu zakupu używanej nieruchomości można jednak szybko zrezygnować po zapoznaniu się z ofertą portali oferujących takie obiekty. Odstraszają nie tylko wygórowane ceny, ale także częsta konieczność przeprowadzenia generalnego remontu i dostosowania budynku do własnych potrzeb.

Czas to pieniądz

Zakup domu od dewelopera to rozwiązanie bardzo dobre dla tych, którzy nie mają czasu. Wybieramy po prostu projekt, a resztę robi za nas firma. – Jeżeli chcemy wprowadzać jakieś zmiany, nie ma z tym problemu, za to jednak trzeba dodatkowo płacić. Później tylko wynajmujemy ekipę do wykończenia i możemy się wprowadzać. W czasie gdy ceny nieruchomości spadają, a deweloperzy mają problemy ze sprzedażą, możemy liczyć na atrakcyjne, nawet kilkunastoprocentowe upusty – mówi Tomasz Błeszyński

Spyker
Re: DOMY SZKIELETOWE(KANADYJSKIE)

autor: Spyker » 25 lis 2009, 20:29

W moim mieście deweloper postawił piękne osiedle takich samych(identycznych domów jednorodzinnych). Powiem, że wygląda to bardzo estetycznie, ale ceny za odbiór po 500 tyś zł to trochę duża suma.

Znowu deweloper postawił 3 bloki całkiem nowoczesne, ale za balkon trzeba dopłacić za garaż podziemny trzeba dopłacić 30 tyś zł. A cena za metr kwadratowy to 3800 zł, więc lepiej chyba budować sobie dom.

Jacenty_W
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2014, 14:11
Lokalizacja: Szczecin
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Jacenty_W » 25 kwie 2014, 14:28

Firma Domy nad Miedwiem Domy na Wybrzeżu oprócz stawiania domów murowanych proponuje domy szkieletowe kanadyjskie, technologie skandynawską czy nawet HBE - suszone drewno klejone.

Wszystkiego dowiedziałem się u źródła w biurze handlowym tej firmy. Jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć może zajrzeć na http://domynadmiedwiem.pl/.

Mam zamiar budować się na ich nowym osiedlu. Zastanawiam się właśnie nad domem szkieletowym.
Grunt to zaufanie.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Enerbau » 25 kwie 2014, 23:24

Jeżeli deweloper musi szukać potencjalnych klientów pod nickiem weterynarza, to moje zaufanie do takiego inwestora optuje w kierunku 0. Poważne firmy występują pod własnym nickiem i proponują takie czy inne usługi. Posługiwanie się spamerami bądź dziecinną reklamą nie wzbudza zaufania. :?

AWsp27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2014, 14:43
Lokalizacja: Kęty
Kontaktowanie:
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: AWsp27 » 17 cze 2014, 15:00

:o Pozdrawiam serdecznie. Mieszkam w domu drewnianym szkieletowym - system kanadyjski od 4 lat. Jestem zadowolony. Tanie koszty eksploatacji, dom zdrowy, ciepły. Warto mieszkać w takich domach. :!:

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Enerbau » 17 cze 2014, 22:36

Jaki masz system grzewczy w swoim domu.














Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 cze 2014, 4:24

AWsp27 pisze::o Pozdrawiam serdecznie. Mieszkam w domu drewnianym szkieletowym - system kanadyjski od 4 lat. Jestem zadowolony. Tanie koszty eksploatacji, dom zdrowy, ciepły. Warto mieszkać w takich domach. :!:
To mi się podoba ! Uważam, że tak należy projektować dziś domy.
Inwestor ustawia sobie temperaturę na cały rok ( latem też) i nie płaci za ogrzewanie i chłodzenia.

Technologie nie są drogie i są dostępne !Po co robić drogie i energochłonne centralne.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 mar 2015, 10:01

carolajn991 pisze:Mi bardziej od kanadyjczyków podobają się nowoczesne domy takie jak tu http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-pietrowe/ Właśnie jesteśmy w trakcie wyboru działki i szukamy też projektu. Myślę, że postawimy dom piętrowy, bez poddasza użytkowego. Chcemy by było nowocześnie i ładnie, z mnóstwem nowinek technicznych ułatwiających życie;)
Co tam jest "nowoczesnego"?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: domy szkieletowe kanadyjskie

autor: Enerbau » 17 mar 2015, 11:39

Zapewne japoński kibel z funkcją mycia i suszenia tyłka ;)
Należy uważać przy zakupie na chińskie podróbki, bo mogą być wyposażone w kamerkę i połączenie z internetem :lol:


Wróć do „Dom energooszczędny i dom pasywny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów