Indukcja w bloku, trzy fazy

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

piotrekltk
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:12
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Indukcja w bloku, trzy fazy

autor: piotrekltk » 06 mar 2015, 19:07

Witam. Robimy z dziewczyną generalny remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty w Konstantynowie Łódzkim, parter. Chcemy przenieść kuchnię do pokoju jako aneks. Przekładanie gazu to ogromnie dużo kombinacji, wniosków, pieniędzy. Trochę tańszym i nowocześniejszym pomysłem wydaje nam się indukcja.
Powstaje jednak problem, instalacja jest stara, wątpię, by ktoś przebudowywał tutaj cokolwiek. Generalnie raczej aluminium, ale chociaż są puszki. Najprawdopodobniej moc przyłączeniową mamy na poziomie 5kW. Będę jeszcze dokładniej wchodził w szczegóły. Temat oczywiście dotyczy problemów z podłączeniem trzech faz. Wiem, że moc przyłączeniową bez problemu zwiększają i to koszta ok 150zł/kW(tak znalazłem na forum, dokładnie dopiero będę się dowiadywał) w takim razie musielibyśmy zwiększyć moc do przynajmniej 10kW. Jednak dalej pozostaje problem faz.
Prosiłbym o pomoc jak podejść do problemu, jakie są szanse, że w ogóle podłączą nam te trzy fazy, jak zmieniają się koszta, jakie w ogóle są koszta przejścia na te 3 fazy. Orientacyjnie.

No i jeszcze kilka pytanek:

- Słyszałem, że w bloku obok Pani ma jakiś zakładzik krawiecki w piwnicy i tam podciągnęli jej masę do maszyny - to jakoś zmienia moje położenie?

- Jak przy zwiększeniu mocy przyłączeniowej zwiększają się moje rachunki za prąd?(Nawet jeśli wykorzystywałbym tyle ile wykorzystywałem,jakieś stałe opłaty za wielkość łącza?)

- Muszę tutaj również składać wniosek do spółdzielni z projektem co chcę zrobić? Po 30 dniach bez odpowiedzi mogę zaczynać? Musi to ktoś zatwierdzać, czy tutaj dogaduję się tylko i wyłączenie w moim wypadku z PGE?

Z góry ogromne dzięki!

Pawlogen
Aktywny
Aktywny
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:55
Re: Indukcja w bloku, trzy fazy

autor: Pawlogen » 06 mar 2015, 19:39

Najlepiej zadzwoń (lub odwiedź ich osobiście z rachunkami) do PGE podadzą Ci szczegóły, w każdym bloku masz trzy fazy tylko standardowo zapina się licznik 1 fazowy, jednak nie wiem czy przy starej instalacji elektrycznej nie opłaci Ci się podłączyć jednak tego gazu :P

piotrekltk
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:12
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Re: Indukcja w bloku, trzy fazy

autor: piotrekltk » 06 mar 2015, 20:24

Całą instalację elektryczną w pomieszczeniu planuję przebudować sam z pomocą zaprzyjaźnionego elektryka, jedynie samo podłączenie indukcji oraz zmiany przedlicznikowe muszę zlecić komuś. Wiem, że koszta nie są małe, ale raczej mimo wszystko mniejsze niż w wypadku gazu. Do tego design, czystość i kilka innych pozytywów pojawia się po stronie indukcji. Wiem, że opłaty jednorazowe za powiększenie mocy przyłączeniowej nie są małe, do tego dochodzą koszta tych 3faz i pewnie zmiany licznika - o tych kosztach nic nie wiem właśnie, mimo wszystko raczej nie będzie to taka kwota jak w wypadku gazu.

Pocieszyłeś mnie faktem, iż każdy blok ma 3 fazy, nie byłem co do tego pewny:)

P.S. Instalacja raczej i tak by była modernizowana nawet w wypadku gazu, bo jest stare aluminium. Nie chciałbym po kompleksowym remoncie mieć problemów z przepalającymi się kablami.

Jacek30Jacek
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 11 lis 2014, 22:03
Re: Indukcja w bloku, trzy fazy

autor: Jacek30Jacek » 09 mar 2015, 19:18

U mnie np. administrator nie zezwala na montaż w mieszkaniach kuchenek indukcyjnych i elektrycznych ze względu na za słaba instalację .


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów