Schemat Instalacji CO CWU Podlogówka

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Schemat Instalacji CO CWU Podlogówka

autor: Bolas » 05 mar 2015, 19:30

W miesiącach w której pracowała u mnie maj-październik 2013rok Ariston Nuos Evo 80L licznik na wyjściu ciepłej wody + licznik energii podłączony na gniazdku. Średni wynik na m3 wody wychodził 12kWh. Pisałem już o tym nie raz w moich postach można sprawdzić.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Schemat Instalacji CO CWU Podlogówka

autor: SUSPENSER » 05 mar 2015, 23:21

"aby ogrzać 1l wody o 1 stopień potrzeba około 1,16Wh"

więc na 1m3 o 1 *C potrzeba 1,16 kWh

Zakładając, że podgrzewasz od 15 do 55*C wychodzi 46,4 kWh / m3, to dzieląc przez 12 kWh otrzymujemy wynik 3,87 i to jest COP pompy.

Wychodzi wg mnie zdumiewająco wysoki - chętnie bym taką pompę przetestował bo Hewalex poległ na całej linii.

Czy licznik na wyjściu wody oraz ten energii el. były homologowane czy chińskie z marketu ?

W sumie najlepszy by był ciepłomierz i licznik en. el. z homologacją - ja takich używam od czasu gdy kiedyś marketowy licznik mi dziwnie wysokie wyniki powykazywał, i po sprawdzeniu go homologowanym trafił do kosza na śmieci gdzie jego miejsce.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Schemat Instalacji CO CWU Podlogówka

autor: Bolas » 06 mar 2015, 6:50

Nie no wiesz nie mam labolatrium w domu aż tak p....bany na tym punkcie nie jestem - jedyny licznik z homologacją to ten którym robię próby szczelności gazu ale raczej w tym wypadku mi się nijak nie przyda. Zaznaczam że pompa była użytkowana od maja do października czyli przy bardzo sprzyjających warunkach. Widziałem Hewalexa na szkoleniu i nie jestem przekonany do tej PC.
Obrazek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Tomek5 i 48 gości

Gotowe projekty domów