Ściany silikatowe - przeciąg wewnątrz ścian

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kkraw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2015, 21:05
Lokalizacja: wrocław
Ściany silikatowe - przeciąg wewnątrz ścian

autor: kkraw » 04 mar 2015, 21:17

Witam serdecznie,

W nowo kupionym mieszkaniu spotkałem się z czymś czego nigdzie nie widziałem w życiu. Wiercąc otwory pod puszki elektryczne przewierciłem sie do wnętrza cegły silikatowej. Wewnątrz otworu jest straszny przeciag i powietrze zaczęło z takim ciągiem dostawać się do mieszkania, że wywiało cały pył. Dodam że jest to ściana działowa pomiędzy mieszkaniami i nie jest to ciąg wentylacyjny. Najbliższy znajduje się około 2 metrów od miejscaq nawiertu. Kanały wentylacyjne ze stali nierdzewnej w odrębnym pionie. Nie mam pojecia skąd bierze się taki ciąg w ścianie. jest to sciana prostopadła do ściany zewnętrznej. Z góry dziękuję za odpowiedź i opinię czy to jest normalne czy to błąd budowlany.
Budownictwo to nie moja branża ale podstawy fizyki podpowiadają mi że taki przepływ powietrza wewnątrz ścian będzie powodował ich oziębianie.


Pozdrawiam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ściany silikatowe - przeciąg wewnątrz ścian

autor: Enerbau » 04 mar 2015, 21:25

Murarze gdzieś dali za mało zaprawy i ściana zaciąga powietrze z zewnątrz.
Normalnie powietrze zamknięte w ścianie jest izolatorem, ale skoro się w ten sposób porusza, to faktycznie wyziębia ścianę.

kkraw
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2015, 21:05
Lokalizacja: wrocław
Re: Ściany silikatowe - przeciąg wewnątrz ścian

autor: kkraw » 05 mar 2015, 13:38

Witam,


Dziekuję za odpowiedź. Skontaktuję się z deweloperem.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów