miejsce pracy w piwnicy.

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

driinol
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2012, 22:46
miejsce pracy w piwnicy.

autor: driinol » 17 lut 2014, 22:59

Witam.
W piwnicy mojego domu jest jedno pomieszczenie wolne, którego nikt nie używa i chcę sobie zrobić swój mały warsztat. Dwie ścianki działowe z płyt g-k, żeby zrobić z tego pomieszczenia mniejszy pokój. Dwie ściany będą więc z płyt g-k a dwie to ściany piwnicy. Są one chropowate i widać na nich biały nalot. Chcę żeby były bardziej gładkie, myślałem żeby obudować je płytami g-k, ale jednak z płyt zrezygnowałem i co moglibyście mi poradzić żeby ściana była w lepszym stanie. Oczywiście na końcu całe pomieszczenie bd malowane farbami.

mpbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 20 lut 2014, 11:49
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: mpbud » 26 lut 2014, 15:34

A dlaczego zrezygnowałeś z tych płyt? Ja bym chyba jednak mimo wszystko zastosował to rozwiązanie.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: Enerbau » 26 lut 2014, 22:49

Płyty GK nie nadają się do zastosowania w piwnicach. Skoro na ścianach zewnętrznych piwnicy widać biały nalot, oznacza to problemy z wilgocią. Są to wykwity różnych soli znajdujących się w murze fundamentowym. W żadnym wypadku nie można tego zamykać czymkolwiek.
Proszę zwrócić się do kolegów KTH albo MTW o pomoc. Oni są specjalistami od fundamentów.

Maciej Stanisławski
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:28
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: Maciej Stanisławski » 14 mar 2014, 19:15

Ściankę działową bym osobiście postawił z Porothermu. Ceramika radzi sobie z wilgocią, sporo piszą na forum o ceramice, więc można poczytać. Co ze ścianami piwnicy, to nie wiem, może jakiś gips?

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: cookiemonster » 16 mar 2014, 10:44

Ściana działowa w piwnicy powinna być przede wszystkim bardzo dobrze zaizolowana od dołu, żeby nie absorbowała wilgoci z podłoża. W przeciwnym wypadku nie da się uniknąć grzyba. Poza tym warto wybrać taki materiał do budowy ściany, który będzie w miarę możliwości mało chłonny. Beton komórkowy i płyty GK odpadają - to są zdecydowanie najbardziej chłonne materiały i nawet przy otynkowaniu będą absorbować wilgoć i z czasem pokażą się na murze kolorowe wykwity... Dlatego sensowną opcją wydaje się być ściana ceramiczna, którą relatywnie łatwo się buduje i która nawet bez otynkowania nie będzie absorbować dużo wilgoci. Taką ściankę można zresztą postawić też z cegły klinkierówki - nawet i z rozbiórkowej, jeśli nie masz priorytetu żeby wszystko wyglądało pięknie :) Poza tym klinkier świetnie pasuje do wnętrz piwnicznych. Jeśli nie masz możliwości kupienia cegły rozbiórkowej, to proponuję dziurawkę Terca - ładna i dość tania :)

Palik
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 paź 2013, 15:16
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: Palik » 20 mar 2014, 13:40

Witam, miałem pomysł na aranzacje takiego pomieszczenia w wilgotnej piwnicy. Główną rolę odegrała prawidłowa wentylacja. Polecam firmę instalszop.pl

-----------------------------
http://instalszop.pl/do/cat/wentylatory ... e&offset=0

WeldsystemSklep
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2014, 10:55
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: WeldsystemSklep » 28 kwie 2014, 8:41

Wentylacja to jedno,a drugie odpowiednia izolacja pomieszczenia,tym bardziej jeżeli ono jest w piwnicy. Na pewno przykrywanie wilgoci płytą nie jest dobrym rozwiązaniem,potem problem będzie narastał/. daj znać na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydowałeś.

Kamil Baczyński
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 08 gru 2013, 14:44
Lokalizacja: Oleśnica
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: Kamil Baczyński » 11 maja 2014, 20:03

Do postawienia ściany w piwnicy, też bym użył pustaków ceramicznych. Ale kolega który radzi poprawienie wentylacji ma sporo racji, czuje, że rymuje :) Jeżeli to będzie pomieszczenie do pracy, to pewnie będzie miało jakieś ogrzewanie, pustaki nie chłoną bardzo wilgoci, a mały wentylator, taki łazienkowy, w niewielkim pomieszczeniu, powinien załatwić sprawę. Ja mam u siebie piwnice z pustaków, co prawda nie jest przystosowana do pracy, trzymam w niej tylko torby i rowery i jest ogrzewana + małe okno. U mnie w piwnicy jest sucho i nie mam problemu z wilgocią. Mam problem tylko z pajęczynami.

LejdiSI
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2015, 13:20
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: LejdiSI » 26 lut 2015, 11:39

Zanim w piwnicy zrobi się cokoliwke trzeba zabdać o odpowiednie czyszczeni i suszenie, a jesli chodzi o to, to tutaj znajdziecie dużo rozwiązan: http://www.czystapolska.pl/.

Awatar użytkownika
DarkKing
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2015, 15:25
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: DarkKing » 27 lut 2015, 11:59

Popieram jak najbardziej takie pomysły. Sam kupiłem duży loft, który wyglądał jak ruina i zmieniłem go w ultra nowoczesne mieszkanie. Tylko co ze światłem w piwnicy?

frontnow
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:03
Kontaktowanie:
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: frontnow » 03 mar 2015, 15:39

Zawsze możesz zamontować okablowanie.

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: KamilaMeble » 04 maja 2015, 15:33

Zgadzam się,piwnica nie jest najszczęśliwszym miejscem do pracy,ale jeżeli nie masz wyjścia to zadbaj o to aby ją dobrze ocieplić,a na dodatek pomalować na jasne kolory i dać naprawdę dobre oświetlenie,które zapewni optymalny komfort.

Kan-dan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 25 lip 2015, 0:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: Kan-dan » 06 sty 2016, 16:49

Ja marzę o takiej samotni w piwnicy albo garażu!
Pozdrawiam! ;)

MaRio8345
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2016, 9:19
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: MaRio8345 » 13 sty 2016, 16:58

A ja w piwnicy mam siłkę !

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: miejsce pracy w piwnicy.

autor: oe_foveotech » 25 sty 2016, 1:25

Szanowni Państwo,

przed adaptacją piwnicy na pomieszczenie typu warsztat czy siłownia należy zadbać o jej zaizolowanie, zlokalizowanie i zlikwidowanie źródeł ewentualnego zawilgocenia oraz zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Jeśli usunięcie wilgoci jest niemożliwe na własną rękę, trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Przy zwalczaniu już powstałych glonów i grzybów przydatny będzie FOVEO TECH RG 10 Preparat grzybo glonobójczy: [więcej informacji na stronie firmy Foveotech]

Osobną sprawą jest zadbanie o oświetlenie wnętrza, które podniesie komfort jego użytkowania. Można również zastosować do malowania jasne barwy farb, co dodatkowo pozwoli optycznie rozjaśnić pomieszczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów