piana PUR

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Krystian1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2015, 12:02
piana PUR

autor: Krystian1980 » 17 lut 2015, 12:24

tak czytam i czytam o tych ociepleniach. Mi nie mieszali piany ZK i OK tylko zrobili poddasze otwartą komórką (może koszta wygrały) ale jestem zadowolony bo zrobili w jeden dzień. ja tam będę chłopaków polecał uslugi-budowlane.slupsk.pl
Fajny kontakt i mailowy i telefoniczny. Posiadają certyfikaty i atesty, więc chyba można im zaufać

SKing08
Re: piana PUR

autor: SKing08 » 23 lut 2015, 13:05

izolacja natryskowa to akurat kwestia do zlecenia tylko fachowcom

limakpianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2015, 14:23
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:
Re: piana PUR

autor: limakpianka » 04 mar 2015, 17:50

Prawidłowe ocieplenie pianką poliuretanową jest bardzo ważne.

ralphx
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:19
Re: piana PUR

autor: ralphx » 11 cze 2015, 19:46

Myślę,że do termoizolacji ścian,podłóg i dachów najlepiej nadają się takie specjalne płyty z pianki poliuretanowej: jag.pl/pl/oferta/sztywna-pianka-poliuretanowa.html ja mam w ten sposób ocieplony dom i jestem zadowolony z tego wyboru,bo system zdaje egzamin i zapewnia solidną izolację.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: piana PUR

autor: zmarzlak » 08 lut 2016, 12:27

A ktoś jest w stanie podać przybliżoną różnicę procentową w cenie ocieplenia poddasza wełną mineralna i pianką termiczną? Tu znalazłem porównanie różnych paramertów pianki PUR, na zasadzie pianka czy wełna: izolpiana.pl/izolacja-pianka ale nie ma nic o kosztach.

Mty16
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2016, 8:29
Re: piana PUR

autor: Mty16 » 11 lut 2016, 19:44

Tylko pogratulować wyboru, a problemy z czasem duże do Ciebie przyjdą.

Czy dla każdego z was liczy się czas? bo według mnie to głupota, pryskać całe poddasze nowe krokwie pianą komorowo otwartą. Kwestia 3 - 4 lat i grzyb gwarantowany.

Krystian82
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:56
Re: piana PUR

autor: Krystian82 » 28 wrz 2016, 6:16

Jezeli dach jest wentylowany to gdzie grzyb ? tez sie zadtanawiam nad pianka pur ,dach pokryty blachdachowka ,membrana a przed membrana mysle zrobic szczeline wentylacyjna odizolowac pianke zeby nie dociskala membrany jakies porady ? ktos kladl pianke w ten sposob ? Plyty osb a moze dodatkowo folia wysoko paroprzepuszczalna ? miedzy krokwie zostawiajac z 3 cm szczeliny miedzy membrana ?

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: piana PUR

autor: aleks.niz » 02 lis 2017, 14:10

Zadowolony jestem z izolacji pianką QuadFoam500 – przede wszystkim szybko poszło, jeden dzień i po robocie, także ekipa nie przeszkadzała nam za długo, mają dobrych i sprawdzonych wykonawców. Pianka bardzo dobrej jakości w czasie natrysku i godzinę po robocie nie wydziela żadnych zapachów.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: piana PUR

autor: robertkrajcarz » 27 mar 2018, 10:50

Izolowałem pianką QuadFoam500 i jest efekt, im mocniejsza zima tym większe oszczędności na ogrzewaniu. Taką izolację robi Purtech. Dobra obsługa, profesjonalne sympatyczne podejście o wszystko mogłem dopytać.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: piana PUR

autor: miki789 » 15 sty 2019, 13:28

Z tej pianki korzystałem, amerykańska QuadFoam 500. Zostawiam poglądowo tabelę oficjalnego dystrybutora, właściwie jedynego na Polskę. Szczególnie zwróć uwagę na przenikalność cieplną i przepuszczalność powietrza. Dla energooszczędnego budownictwa sobie lepszego rozwiązania nie wyobrażam po prostu. Poza tym do każdego materiału budowlanego dopasowana. Krycie perfekcyjne. Szczelność 100%. Co tu więcej dyskutować? :) Jeszcze chcę powiedzieć, że ta amerykańska pianka od nich szybko schnie i wraca normalnie do właściwości izolacyjnych, więc jak szukasz powiedzmy hydroizolacji to w jakimś stopniu pojawia się ochrona.

Maciuszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Re: piana PUR

autor: Maciuszek87 » 16 wrz 2021, 10:41

Na pewno wykonanie izolacji z pianki to dobra opcja bo i efekt pozytywny i szybkość wykonania bardzo dobra. Firma jest w stanie w ciągu jednego dnia pokryć pianką pokaźną przestrzeń więc faktyczni z takiej usługi warto będzie skorzystać i zadbać o właściwą izolację własnego budynku.

kuba73
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2021, 20:08
Re: piana PUR

autor: kuba73 » 19 paź 2021, 17:20

Maciuszek87 pisze:Na pewno wykonanie izolacji z pianki to dobra opcja bo i efekt pozytywny i szybkość wykonania bardzo dobra. Firma jest w stanie w ciągu jednego dnia pokryć pianką pokaźną przestrzeń więc faktyczni z takiej usługi warto będzie skorzystać i zadbać o właściwą izolację własnego budynku.

Zgadzam się całkowicie. Ocieplanie Pianą PUR to dobre wyjście.

MichalKleszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2022, 12:36
Re: piana PUR

autor: MichalKleszcz » 20 maja 2022, 12:41

limakpianka pisze:Prawidłowe ocieplenie pianką poliuretanową jest bardzo ważne.

Dzień dobry. Mam zamiar wybudować domek na działce. W swoim domu mam ocieplenie pianą Purios. Czy termoizolacja pianą też się sprawdzi się w przypadku domku letniskowego ?

Rumak88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2023, 11:45
Re: piana PUR

autor: Rumak88 » 26 paź 2023, 12:48

Dobrze będzie sprawdzić jak to wygląda jeśli chodzi o izolację natryskową pianki, firmy dysponują odpowiednim sprzętem, by się tym właśnie zająć.

Mikos88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2022, 13:11
Re: piana PUR

autor: Mikos88 » 03 sty 2024, 7:43

Warto się zapoznać z charakterystyką usług, by ewentualnie wiedzieć kogo wybierać do wykonania izolacji. Zainteresowanie takimi usługami z roku na rok rośnie bo i pianka PUR zyskuje zwolenników.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów