Duża wilgoć

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Fabik96
Duża wilgoć

autor: Fabik96 » 21 sty 2013, 19:32

Witam. Mam bardzo duża wilgoc w garażu i chciałbym kupić osuszacz powietrza :http://allegro.pl/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-28l-24h-i2933849346.html
Jak mam go używać aby sie pozbyc calkowicie wilgoci ? Mam go podłączać na caly dzien ?

IWB
Re: Duża wilgoć

autor: IWB » 21 sty 2013, 20:42

odciąć dopływ wilgoci - to jedyne rozwiązanie

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Duża wilgoć

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 sty 2013, 8:20

Fabik96 pisze:Witam. Mam bardzo duża wilgoc w garażu i chciałbym kupić osuszacz powietrza :http://allegro.pl/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-28l-24h-i2933849346.html
Jak mam go używać aby sie pozbyc calkowicie wilgoci ? Mam go podłączać na caly dzien ?


Skąd Pan wie, że to w garażu zadziała. Jeżeli napływ wilgoci, będzie większy niż możliwości tego ustrojstwa to zawilgocenie się nie obniży.
- to, to zabiera wodę z powietrza, a w garażu nie ma ludzi, podlewanych kwiatów itp ( czyli "producentów" wilgoci. Mokre ściany czy podłoga garażu - to praktycznie na 100% wilgoć z zewnątrz.
- to, to działa skutecznie na równiku w puszczy - bo u nas -
Wydajność 28 litrów na dobę przy temp 30oC 80%RH
przy + 30 stopniach taka wilgotność nie występuje.
- to, to pobiera 500W czyli 13 zł dziennie.
- to, to kosztuje 715 zł
Zdecydowanie - lepiej, pewniej, taniej jest ustalić źródło i je "zatkać" ( jak radzi znawca IWB ) niż kupić to to!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Duża wilgoć

autor: MTW » 23 sty 2013, 19:08

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Zdecydowanie - lepiej, pewniej, taniej jest ustalić źródło i je "zatkać" ( jak radzi znawca IWB ) niż kupić to to!



nie spodziewałem się że dożyję tego dnia , a jednak :D
TB popieram aż mnie krztusi nim to wyduszę :D

Fabik96
Re: Duża wilgoć

autor: Fabik96 » 24 sty 2013, 18:16

Mam wywiercone dziury w drzwiach, w scianie mam kratke. Podłoga nie byla robiona od 30 lat. A jest popekana i dziurawa. Mozliwe ze to sie bierze z gruntu, ta wilgoc ? KIedys nie bylo takich metod jak dzisiaj.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Duża wilgoć

autor: MTW » 24 sty 2013, 19:55

a co jest pod posadzką ???

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Duża wilgoć

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 sty 2013, 19:57

Fabik96 pisze:Mozliwe ze to sie bierze z gruntu, ta wilgoc ?


Wilgoć może być z gruntu ( zła hydroizolacja fundamentu) , z opadów ( "dziurawy dach") z wewnątrz ( zła wentylacja)
oraz - kompilacja tych trzech przyczyn.
Jak źródło rozpoznać ze sporym prawdopodobieństwem ( warunek - przyczyną zawilgocenia nie jest kompilacja.)
-wilgoć z gruntu narasta po opadach, roztopach...
-wilgoć z dziurawego dachu, lub zamarzniętych rynien - cieknie od góry.
-wilgoć z wnętrza ( zła wentylacja ) narasta przy mrozach.

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Duża wilgoć

autor: Klimateo » 07 lut 2013, 17:25

Witam,


Jako,że stosujemy osuszacze oraz je sprzedajemy z góry mówię, że te 700 parę ZŁ będzie wyrzucone w błoto. Urządzenie, które Pan podał nadaje się jedynie do małej łazienki w celu osuszenia POWIETRZA, a nie osuszenia materiałów budowlanych poza tym bardzo niska jakość jest tego urządzenia. Tak jak radzą inni w pierwszej kolejności określić przyczynę wilgoci, usunąć przyczynę, a następnie skorzystać z usług osuszania lub wynająć osuszacz np. w wypożyczalni sprzętu budowlanego i kłopot z głowy. Jeśli jednak chce Pan posiadać osuszacz to proponuje dobrać urządzenie w tym kalkulatorze http://www.masterheaters.pl/kalkulator-doboru-osuszacza,201.html oraz polecam urządzenia Master'a. Polski producent, bezawaryjne, intuicyjne w obsłudze, przede wszystkim skuteczne w działaniu.


Pozdrawiam

Specjalista ds. kontaktów internetowych

[Klimateo]
+48 509 81 87 15

roman_ko
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:52
Re: Duża wilgoć

autor: roman_ko » 21 lut 2013, 19:56

ja polecam usługi firmy Destra. miałem rok temu awarie, zalało mieszkanie, żona walczyla i nic nie dawało, grzyb się pojawił, a córka alergiczka i problem był. kolega który w magazynie działał z tą firmą polecił mi ich. no i pomogli od razu. grzyb zniknął, mieszkanie osuszone i ten obleśny smród pozbyty :D hehe polecam www.destra.com.pl

Artur_1971
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:02
Lokalizacja: Suchy Las
Re: Duża wilgoć

autor: Artur_1971 » 20 maja 2013, 19:47

A ja nie polecam

aR

Awatar użytkownika
higrotec
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:41
Lokalizacja: Turek
Kontaktowanie:
Re: Duża wilgoć

autor: higrotec » 22 maja 2013, 11:20

Tak jak wyżej już zauważono trzeba zlikwidować przyczynę - zablokować dostęp wilgoci do przegrody. W tym wypadku używanie osuszacza można porównać do tonącej łódki i wylewania z niej wody. Wylewanie wody z łódki będzie bezskuteczne, ponieważ łódka jest dziurawa i wlewa się do niej woda. Zarówno łódkę jak i element konstrukcji budowlanej trzeba najpierw uszczelnić, a potem ewentualnie można "dosuszać" używając osuszacza.
Higrotec - Hydroizolacje i uszczelnienia

fater77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2014, 20:31
Re: Duża wilgoć

autor: fater77 » 29 wrz 2014, 20:43

Coś takiego Wam proponuje obejrzeć - Osuszacze powietrza (odwilżacze) - Aero7.pl

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Duża wilgoć

autor: Enerbau » 18 lut 2015, 23:36

Obawiam się, że przy okazji wysuszyli ci mózg, dlatego też piszesz takie brednie...


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów