Klejenie mozaiki na płytkach.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Mad_MAX
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:07
Klejenie mozaiki na płytkach.

autor: Mad_MAX » 12 lut 2015, 22:18

Witam Serdecznie.

Kompletnie nie wiedziałem gdzie mogę ten temat umieścić, dlatego jeśli popełniłem błąd w zakładaniu tematu to proszę Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

Mam pytanie , ponieważ w łazience pod prysznicami chcę przykleić mozaikę na stare płytki.

Chciałbym prosić o poradę czego najlepiej użyć do klejenia na starych płytkach i jak się do tego zabrać, ponieważ na stare płytki nigdy nie kleiłem nowych , więc nie bardzo wiem jak postępować.

Dziękuję bardzo za pomoc :)

KTH
Re: Klejenie mozaiki na płytkach.

autor: KTH » 13 lut 2015, 11:00

zestaw dla najbardziej wymagających, którym chodzi o jasne i klarowne odpowiedzi, kleje dostępne na terenie Polski we wszystkich hurtowniach i magazynach ... komu dać zarobić to już Twój dylemat ;-)

Arsanit Ceramik CE-02
Atlas Plus
Atlas Plus Biały
Atlas Plus Express
Atlas Plus Mega
ATLAS PROGRES MEGA
ATLAS PROGRES MEGA BIAŁY
BOTAMENT M 21
BOTAMENT M 29
Cekol C-11
Fast Extra +
Fast Extra Speed
Knauf K4 Flex
Knauf K5 Marble
Mira 3100 unifix (szary)
Mira 3110 unifix (biały)
Mira 3130 superfix (biała)
Mira 3230 superrapidfix (biała)
Mira Z-FIX
MULTILIGHT
MULTISTONE
Pericol Flex
weber ZP414
weber ZP415
weber ZP416
weber ZP417 (Gres Fix)
weber ZP418 (Fix Renowacyjny)

a na pytanie JAK ? - na kazdym opakowaniu jest napisane więc wystarczy przeczytać

Mad_MAX
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2015, 22:07
Re: Klejenie mozaiki na płytkach.

autor: Mad_MAX » 15 lut 2015, 22:36

A ma to jakieś większe znaczenie jeśli to gres?(takie śliskie płytki :) )

Nie chciałbym żeby mi mozaika odpadła po 2 tygodniach :)

Pan co ma mi to robić powiedział , że trzeba najpierw na obecne płytki położyć "gumę" i trochę kleju żeby zobaczyć czy nic się nie będzie działo (tzn. czy będzie się to trzymało starych płytek.)

Mozaika ma wymiary 30x30cm (każda kostaka 2x2cm).

Bardzo proszę o pomoc :)

KTH
Re: Klejenie mozaiki na płytkach.

autor: KTH » 16 lut 2015, 7:30

to już fachowca zadanie aby położyć i aby nie spadły ... jemu za robotę płacić będziesz więc także za jego wiedzę. Próby jak najbardziej wskazane, kleje elastomerowo cementowe trzymają się nawet na folii PE, tyle że kosztują trochę więcej. 30 kg ok 400 zł dlatego bardzo rzadko je się kupuje i bardzo rzadko można spotkać w sklepach


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 52 gości

Gotowe projekty domów