Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tenpub
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2011, 19:20
Lokalizacja: wszędzie
Kontaktowanie:
Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: tenpub » 13 kwie 2011, 19:41

Witam
Prowadzę własną działalność gastronomiczną i tak planuje jeszcze jeden punkt gastronomiczny otworzyć. Pomyślałem o zbudowaniu pawilonu handlowego z płyty warstwowej i mam parę pytań do osób wtajemniczonych:
Pawilon ok 70m2 ściany płyta warstwowa, podłoga stelaż metalowy z płytą osb /bądź płyta warstwowa + okna.
- czy do budowy takiego pawilonu potrzebne są uprawnienia do składania i spawania elementów? (mam znajomych którzy by mi to wykonali lecz nie posiadają żadnych uprawnień budowlanych)
- projekt muszę posiadać do takiej budowy ? jak tak to jaki może być koszt projektu ?
-czy pozwolenie budowlane jest potrzebne ? podobno gdy podłoga nie jest wylewana nie jest potrzebne pozwolenie
- jakie są koszta postawienia takiego pawilonu pozwolenia, instalacja elektryczna, woda i koszt materiałów na 70 metrowy pawilon (robocizny nie wliczając), 3 okna + drzwi

Z góry dziękuje za pomoc
ruszamy za 2 tygodnie

goodidea
lubie spamować
Posty: 109
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:37
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: goodidea » 22 kwie 2011, 12:43

Hej, czasem pomagam w problemach, wejdź na eurobud24.pl budowlane usługi pozdrawiam.

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: kosmo3 » 31 mar 2014, 17:30

Pozwolenie nie jest wymagane, tylko zgłoszenie. Po co komu bawić się w projektowanie, składanie i inne duperele skoro np. PłytBud z Obornik robi takie pawilony z płyty obornickiej za niewielkie pieniądze. Dla mnie szkoda kasy na zabawę.

magda7700
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2014, 11:49
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: magda7700 » 27 maja 2014, 11:55

Profesjonalny pawilon znajdziesz w firmie Ramal.

Awatar użytkownika
pawilonyefekt
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2015, 9:08
Kontaktowanie:
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: pawilonyefekt » 11 lut 2015, 7:44

Jeżeli szukasz profesjonalnych rozwiązań w zakresie budowy pawilonów z płyt obornickich oraz doradztwa w zakresie prawa budowlanego dotyczącego budowy obiektów modułowych zapraszam do naszego serwisu.
Obrazek
Pawilony EFEKT - Obiekty modułowe z płyt warstwowych.

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Bartek320 » 06 lip 2017, 7:05

Ja bym Ci za to polecił postawić tzw. kontener handlowy. Bardzo szybkie rozwiązanie i tanie ,a przy tym korzystne w okresach wzmożonego ruchu w sklepach (wakacje, ferie itp.)

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Agat83 » 25 sty 2018, 20:09

Polecam pawilony oraz plandeki od nich go-plan.pl. Jeśli ktoś jeszcze nie posiada, to szczególnie powinien zwrócić na nich uwagę. Może wiec zamiast budować, to sprawić sobie taki dobry jakościowo.

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Bartłomiej26 » 16 mar 2018, 17:24

A nie lepiej zainwestować w profesjonalny pawilon? :) Nie dość, że lepiej będzie się prezentował, to Ty już nie musisz się martwić o jakość, ani niedopatrzenia :) Poza tym nie stracisz czasu na budowanie go. Możesz od razu ruszać z handlem. Jak interesuje Cię ten temat, to zajrzyj sobie na stronę producenta.
Czas na zmiany!

Ulfar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 14 sie 2018, 14:13
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Ulfar » 14 sie 2018, 14:46

Jeśli chodzi o producenta płyt warstwowych to polecam Ci się udać z projektem, albo zgłosić do fbhostrowski - możesz sobie ich wygooglować. Płyta snadwich i inne mają generalnie, też właśnie do budowy takich pawilonów.

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: kosmo3 » 31 paź 2018, 19:41

Na pewno warto sobie zerknąć tutaj plytbud.pl , bo są tam ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Myślę, że warto zdecydować się na gotowe rozwiązanie dopasowane do konkretnych potrzeb. Nie trzeba się o nic martwić i kombinować.

cecce
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 mar 2018, 9:06
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: cecce » 29 lis 2018, 21:31

dziwne że nikt o Kingspan nie wspomina, przecież robią najlepszy system płyt warstwowych. ten ich rdzeń izolacyjny quadcore to prawdziwe cudo, tak dobrych parametrów nie spotkałam u żadnego innego producenta

Ulfar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 14 sie 2018, 14:13
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Ulfar » 31 sty 2019, 14:43

Wyszukaj sobie fbh.ostrowski i skontaktuj się z nimi, na pewno doradzą Ci co i jak, w szczególności, że siedzą w tym biznesie już jakiś czas. Mają też duży przekrój, jeśli chodzi o oferowane artykuły: płyta warstwowa pur, pvc, psp itd. itp.

JanuszR
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2019, 16:29
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: JanuszR » 31 sty 2019, 16:37

Budowa pawilonu gastronomicznego to nie jest taka prosta sprawa musisz mieć spełnione normy sanitarne oraz przeciwpożarowe. Trzeba też pomyśleć o dobrej wentylacji w końcu będziesz tam gotować.

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: lucaskruszyna » 21 sty 2020, 10:00

Pawilon w niczym nie ustępuje murowanemu budynkowi, a wychodzi dużo taniej. Jeśli szukasz kogoś do budowy pawilonu handlowego, sprawdzoną firmą jest Panel Sandwich z Grójca. Mój szwagier ma od nich 3 sklepy w formie takich pawilonów w jednym mieście i nie narzeka.

Jjacek_0714
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2019, 14:58
Re: Budowa pawilonu handlowego płyta warstwowa... co i jak ?

autor: Jjacek_0714 » 06 mar 2020, 7:36

Może warto rozważyć również zbudowanie takiego lokalu z kontenerów morskich, rozwiązanie na pewno tańsze rozwiązanie a również trwałe. Możliwości jest wiele tak samo jaka takich kontenerów. Z okolic Wrocławia dokładnie z Ligoty Pięknej mogę polecić firmę Mobilne Kontenery która zrealizuje każdy projekt.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów