Koszt budowy domu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pawulon231
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2015, 17:54
Lokalizacja: Poznań
Koszt budowy domu

autor: Pawulon231 » 29 sty 2015, 18:04

Witam,

Proszę o informacje czy za 250000 tyś można wybudowac mały domek parterowy do 90m2 hodzi mi o stan pod klucz. posiadam działke i nie wiem czy kupowa mieszkanie czy może pokusic się o mały domek. Najbardziej zależy mina opinii osób którzy doświadczyli kosztów budowy przy stawianiu własnych domków :) Pozdrawiam :shock:
Pawulon231

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Koszt budowy domu

autor: Enerbau » 29 sty 2015, 18:37

Zależy w jakiej technologii budowany. Np. ten //www.enerbau.pl/index.php/galeria-zdj-wybrane-realizacje/category/11-inwestor-prywatny-dom-jednorodzinny-budy-zaklasztorne- lub ten //projekty.lipinscy-projekty.pl/Rijeka_II/kosztorys.html powinien się w tej kwocie zmieścić.






NC

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Koszt budowy domu

autor: bachus » 29 sty 2015, 19:41

Pawulon231 pisze:Witam,
Najbardziej zależy mina opinii osób którzy doświadczyli kosztów budowy przy stawianiu własnych domków :) Pozdrawiam :shock:

Jeżeli część prac wykończeniowych wykonasz samemu to w tej kwocie powinieneś się zmieścić, ale bez szaleństw. Rozpoczynając budowę zobaczysz jak szybko zaczną Tobie topnieć zapasy gotówki.
Wszelkie prace poprzedzaj dobrze skonstruowana umową, wszelkie cuda na kiju obiecywane koniecznie zawieraj w umowie i płać dopiero po ich spełnieniu: np. tańsze ogrzewanie w stosunku do gazu, prądu czy innych nośników. Jeżeli będziesz korzystać z gotowego projektu bo jest on tańszy zorientuj się jakie możesz wprowadzić zmiany bez zgody autora projektu, typu układ pomieszczeń, przesunięcie ścian działowych. Zacznij studiować Prawo Budowlane aby Cię nikt nie mógł zrobić w "konia". Zwróć szczególną uwagę na odstępstwa istotne i nie istotne od projektu. Zacznij powoli uczyć się jak budynek powstaje i dla czego tak a nie inaczej. Pamiętaj, że to ty musisz wiedzieć jak ma zrobić fachowiec a nie on będzie robił jak mu wygodnie. A tak jest powszechnie. To Ty płacisz i wymagasz.
Zatrudniając kogokolwiek żądaj koniecznie referencji. Jak pytasz na forum to też koniecznie staraj się zobaczyć jak wielki dorobek ma doradzający nie patrząc na ilość postów bo to jest bardzo mylące. Szczególnie tu znajdziesz wiele sprzecznych informacji, pytaj na forum muratora, tam mniej nerwowo.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Koszt budowy domu

autor: Enerbau » 30 sty 2015, 0:32

bachus pisze:
Pawulon231 pisze:

Szkoda, że następny wątek na tym forum umrze śmiercią naturalną, dzięki bachusowi. Wszędzie, gdzie on zaczyna pisać, inwestorzy wycofują się z dyskusji. Zamiast na instalacji solarów (coraz słabiej) ,zaczął zarabiać na hejtowaniu?




NC

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Koszt budowy domu

autor: bachus » 30 sty 2015, 10:26

Enerbau pisze:Szkoda, że następny wątek na tym forum umrze śmiercią naturalną,

A cóż Ty możesz napisać o kosztach budowy przy stawianiu własnego domu? Spróbuj!!!
Może przypomnę Tobie jakie było pytanie, skoro nawet koloru nie umiesz odróżnić:
"Najbardziej zależy mina opinii osób którzy doświadczyli kosztów budowy przy stawianiu własnych domków"

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Koszt budowy domu

autor: bachus » 30 sty 2015, 11:38

Enerbau pisze:. Zamiast na instalacji solarów (coraz słabiej) ,zaczął zarabiać na hejtowaniu?

Zawsze podkreślałem , ze aby się wypowiadać trzeba mieć jakieś doświadczenie. A Wam się wydaje, ze jak założyliście przez pięć lat cztery instalacje to zjedliście wszystkie rozumy. Ot wielkie osiągnięcie. A jaki dorobek, o praktyce nie wspomnę.
O kolektory radzę się nie martwić właśnie czekam na klienta i sprzedaję kolejna instalację.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Koszt budowy domu

autor: Enerbau » 31 sty 2015, 0:30

Czekam z niecierpliwością na adres klienta. Chętnie zapoznam się z jego opinią o solarach i uzyskanych oszczędnościach.
Być może żyłem w błędzie i okaże się, że tylko urządzenia solarne są drogą do taniego ogrzewania.

Zawsze można się nawrócić

:wink:

Adresy innych klientów są też mile widziane...

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Koszt budowy domu

autor: bachus » 05 lut 2015, 18:36

Enerbau pisze:Zawsze można się nawrócić

Proszę jednak robić to na własną rękę i mnie w to nie mieszać
Od nawrania macie wróżbitę.

zemanek30
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2015, 12:22
Lokalizacja: Warszawa/Bielsko
Kontaktowanie:
Re: Koszt budowy domu

autor: zemanek30 » 07 lut 2015, 12:29

:) Witam. Mi firma budowlana na mojej dzialce wybudowała dom drewniany szkieletowy energooszczędny- 120 m2 - parterowy z mieszkalnym poddaszem zzzzzzzzzzza 250000 zlotych pod klucz.
Ściany wewnątrz mam gi[psowe, na zewnatrz dom pokryty akrylem :!: :!:

Awatar użytkownika
Witek3d
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 lut 2015, 13:55
Re: Koszt budowy domu

autor: Witek3d » 09 lut 2015, 14:09

Tak, można wybudować ja z żoną mniej więcej w tej cenie wybudowaliśmy. Grunt to dobra ekipa, my mieliśmy fajnego pana kierownika budowy, który nam znacznie obciął niektóre koszty (Piotr Jóźwik, Lublin)

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Koszt budowy domu

autor: michaal85 » 18 lut 2015, 12:04

Wedlug mnie nie ma co za wszelka cene ciac kosztow bo to się zwyczajnie nie oplaca na dluzsza mete. Szczególnie jeśli chodzi o chemie budowlana warto żeby była najwyższej jakości. Ja mam zaufana firme http://cemix.com.pl/, wykorzystywałem ich produkty w czasie budowy, mam pewność ze dzieki nim wszystko jest wykonane solidnie

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Koszt budowy domu

autor: Enerbau » 18 lut 2015, 22:46

[quote="michaal85"][/quote]
Chłopie, Ty to jesteś jedna wielka katastrofa budowlana. Ilość Twoich postów spamerskich przekracza rekordy Guinnessa. Ponad 70 postów z reklamą firm budująco/instalatorskich, a potem naprawiających spartolone instalacje w rzekomo Twoim domu. :shock: Jak Ty się uchowałeś na tym forum bez bana? :D



NC

Czternaście
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:16
Re: Koszt budowy domu

autor: Czternaście » 19 lut 2015, 18:19

Mam pytanie i liczę bardzo na waszą pomoc. Otóż przymierzam się na wiosnę do budowy domu z bala. Wstępnie rozmawiałem z firmą Findrewno i dogrywaliśmy szczegóły, ale zastanawiam się czy taki dom nie musi być dodatkowo ocieplony. Wiadomo, jak są wysokie temperatury to w porządku, ale nie mam do czynienia z takim domem zimą i tego się obawiam najbardziej. Czy ktoś mieszka w domu z bala i może się podzielić wrażeniami? Cenna będzie każda opinia!

Kocio
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2015, 22:15
Re: Koszt budowy domu

autor: Kocio » 20 lut 2015, 0:44

Wiesz mam rade wejdź sobie na http://zbudujmyto.pl/ tam możesz zaprojektować dom. Masz mnóstwo doradców i powiedzą Ci co warto kupić czy lepiej ekologicznie czy nie itd. Ale myślę ze za taką kwotę uda Ci się taki domek postawić.

michaal85
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 15 gru 2014, 13:06
Re: Koszt budowy domu

autor: michaal85 » 24 lut 2015, 15:38

Zgadzam się, na tej stronce można znaleźć sporo przydatnych informacji


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów