Z czego wykonac izolację poziomą POMOCY

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Pawel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2005, 23:16
Z czego wykonac izolację poziomą POMOCY

autor: Pawel » 16 maja 2005, 23:27

Witam temat jak w temacie opisuję moją sytuację

teren położony jakieś 1,4m poniżej poziomu drogi. wykopane ławy na to folia następnie fundamenty z bloczków betonowych na wysokośc 1,2m (obsypane z zewnątrz gruzem i ziemią czarną z gliną) w środek fundamentów sypki biały piasek. na to wylewka betonowa. Ściany porotherm 44cm między ściany a wylewką papa termozgrzewalna. Co teraz zrobic pod posadzki w domu. Najpierw chciałem zrobić tak. Przykleic pape termozgrzewalną przy pomocy palnika do zagruntowanej wylewki izolbetem na to 1cm styropian na to ogrzewanie alupex (otulina+peszel)(nie jest to ogrzewanie podłogowe jedynie ciągnięcie rurek w posadzce) pomiędzy alupex styropian 3cm na wierzch ponownie 1cm, siatka i wylewka 5cm. Miejscowi fachowcy odradzają, mówiąc że rurki alupex będą ciepłe a nawet gorące nagrzeją papę i będzie smród. Co z kolei zrobic położyć folię 5 czy to wystarczająca izolacja jednak nie ma to jak papa. Nadmieniam że ogrzewanie będzie poprowadzone w posadzce alupex. Jeśli folia to czy na pewno wystarczy, jak łączyć folię z papą która jest w tej chwili pod ścianami nośnymi czy stosowac styropian czy może płytę miękką (podobno też po paru latach śmierdzi) nie wiem co robić prosze o fachową pomoc mogę podesłac zdjęcia.

pozdrawiam

ED

autor: ED » 23 maja 2005, 8:57

Na betonie daj folię i wywiń na ściany, a w miejscach stykania się z papą możesz skleić jakimś klejem lub taśmą dwustronnie klejącą (napewno jakas firma coś takiego produkuje. To co mnie zdziwiło, to 1cm styropianu. Chłopie - 10 cm styropianu to nie jest za dużo, a ty chcesz dać 1 cm? Dwie warstwy po 5 cm na mijankę to minimum, bo ci będa kapcie do podłogi przymarzały w zimę. A rurki możesz dać w otulinie z pianki i wszystko powinno grać. Akurat ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów