Co zrobić z tą podłogą..

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

BOGGAW
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:20
Lokalizacja: RADOMSKO
Co zrobić z tą podłogą..

autor: BOGGAW » 07 sty 2015, 18:31

witam..mieszkam na parterze ,blok stoi dopiero 4 lata..mieszkam w mieszkaniu szczytowym ..i tu cały mój problem..grzejniki jadą na 4 .. metrów razem 52 m2..wchodzę do dużego pokoju zimno w małym troszkę cieplej...mam wrażenie i to fakt że wieje mi po nogach ...zmusiłm TBS do uszczelnienia okien była kamera termowizyjna .. ..zrywano ościeża wstrzykiwano piankę i tu uwaga na 4 okna 2 skrzydłowe i drzwi balkonowe WSTRZYKNIĘTO 42 PIANKI to nie kłamstwo między ścianą a stropianem było 5 - 8 cm luzu takie dziury.. ..więc oknami nie wieje..w piwnicach 10 cm stropian ..niema mnie w domu jeden dzień wchodzę i czuję chłód....przy ścianie szczytowej oraz 0,5m dalej podłoga jest zimna ...czy istnieje możliwość że jest gdzieś pęknięcie lub dziura w podłodze..proszę o radę co robić..pozdrawiam :oops: :oops: :oops:

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: Interno » 07 sty 2015, 21:49

BOGGAW pisze: ..niema mnie w domu jeden dzień wchodzę i czuję chłód....przy ścianie szczytowej oraz 0,5m dalej podłoga jest zimna ...czy istnieje możliwość że jest gdzieś pęknięcie lub dziura w podłodze..

Opis zjawiska wygląda na klasyczny mostek termiczny.
Niewiele wiemy o konstrukcji budynku i izolacji termicznej.
Tutaj należy szukać popełnionych błędów.
Kamera termowizyjna powinna coś więcej pokazać a nie tylko straty wokół okien.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: Enerbau » 07 sty 2015, 22:06

[quote="BOGGAW"][/quote]
Fuszerki w TBS-ach, to już klasyka.









NC

KTH
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: KTH » 08 sty 2015, 7:41

pytanie:

czy Cię stać na walkę z TBS ;-)

BOGGAW
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:20
Lokalizacja: RADOMSKO
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: BOGGAW » 08 sty 2015, 16:15

KTH pisze:pytanie:

czy Cię stać na walkę z TBS ;-)



nie.. :cry: miasto tbs prezydent firma która stawiała to jedna klika wszyscy siedzą w jednej kieszeni.. ..tekst sprawdzony jak nie pasuje do proszę się wyprowadzić..kamera to już był raban koszt 800zł.blok jest na gwarancji więc wszystkie żale do tbsu a oni do firmy ..a właściciele ,,to niech idzie do sądu,, i ja żuczek muszę sam robić ....k,,,a ..pomocy rachunek za cztery grzejniki to 442zł..pozdrawiam..

KTH
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: KTH » 09 sty 2015, 7:43

i tu się prawo kłania ;-)

trzeba ustalić na jakich warunkach tam mieszkasz, czy to wynajem czy własnościowe, nawet TBS obowiązuje coś czym jest Prawo Cywilne i odpowiedzialność za to co sprzedali czy zaoferowali.

nie wiem dlaczego boicie się pisać gdzie mieszkacie, nie możemy nawet statusu sprawdzić a nawet regulaminu tego TBS. Przecież tym sposobem może jest was więcej i razem więcej zdziałacie, nie raz widziałem jak wygląda pozew zbiorowy i jak ludzie potrafią walczyć z biurokracją i developerami

poza tym to sprawa dla inspektora budowlanego i prawnika w jednym

BOGGAW
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:20
Lokalizacja: RADOMSKO
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: BOGGAW » 09 sty 2015, 12:29

Witam..moje miasto to R A D O M S K O .nie wiesz nic o ludziach w tym mieście tutaj kaźdy sobie jeden zna drugiego a tego to rodzina..myśl o pozwie to jest strzał w kolano....status -wynajmuję wpłaciłem partycypacje 50tyś...pozdrawiamm

KTH
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: KTH » 09 sty 2015, 22:11

jeśli się będziesz wyprowadzał to partycypację będą musieli Ci oddać czyli 50 tysięcy masz w ręku, z tego co widzę to Radomsko to nie wielka mieścina i mieszkania nie są jakieś drogie. Jeśli pracujesz to weź kredyt hipoteczny i kup coś normalnego

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: -_- greg » 11 sty 2015, 1:06

BOGGAW pisze:proszę o radę co robić..pozdrawiam :oops: :oops: :oops:

Zmienić mieszkanie, poważnie!
Jasno wynika że TBS nie che tego naprawić a na własną rękę nie ma sensu, bo to są błędy budowlańców. Izolacja termiczna jest do bani i tyle.
Niezależna ekspertyza termiczna budynku to potwierdzi ale co z nią dalej zrobisz?
Oni zdają sobie z tego sprawę ale mają to gdzieś, tym bardziej jeżeli faktycznie jest taki układ jak napisałeś.
Zobacz jakie bezsensowne koszty masz na podzielnikach ciepła.
Moje pierwsze własne mieszkanie to był TBS i byłem bardziej szczęśliwy gdy się wyprowadzałem, niż wtedy gdy się wprowadzałem.


Jeżeli chcesz ocieplić podłogę to pod panele izolacja termiczna ale to znów mnoży koszty które idą w kosmos...

BOGGAW
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:20
Lokalizacja: RADOMSKO
Re: Co zrobić z tą podłogą..

autor: BOGGAW » 12 sty 2015, 10:46

-_- greg pisze:
BOGGAW pisze:proszę o radę co robić..pozdrawiam :oops: :oops: :oops:

Zmienić mieszkanie, poważnie!
Jasno wynika że TBS nie che tego naprawić a na własną rękę nie ma sensu, bo to są błędy budowlańców. Izolacja termiczna jest do bani i tyle.
Niezależna ekspertyza termiczna budynku to potwierdzi ale co z nią dalej zrobisz?
Oni zdają sobie z tego sprawę ale mają to gdzieś, tym bardziej jeżeli faktycznie jest taki układ jak napisałeś.
Zobacz jakie bezsensowne koszty masz na podzielnikach ciepła.
Moje pierwsze własne mieszkanie to był TBS i byłem bardziej szczęśliwy gdy się wyprowadzałem, niż wtedy gdy się wprowadzałem.


Jeżeli chcesz ocieplić podłogę to pod panele izolacja termiczna ale to znów mnoży koszty które idą w kosmos...


Jak napisał poprzednik mała mieścina 55 tys ludu....popatrz na przemysł duży nawet bardzo duży pracuje kto chce małe bezrobocie i tu zaczyna się bania wszędzie najniższa krajowa bo wszystko w rękach innych to znaczy zagraniczni inwestorzy..proszę jak by wygłądała sprawa termoizzolacji w złotówkach..pozdrawiam..


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów