malowanie tapety czy gładź?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

karolinanowak-92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2013, 15:11
malowanie tapety czy gładź?

autor: karolinanowak-92 » 22 lip 2013, 15:21

Witam. Mam problem z porozumieniem co do remontu sypialni i prosiłabym o dobrą radę. W sypialni obecnie jest tapeta pomalowana na dość ciemne kolory, niedługo zawita do nas maluszek i chciałam żeby pokój był w jasnych barwach. Spór jest nie mały bo teściowa upiera się, że ponowne pomalowanie tapety wystarczy, a ja sądzę że lepiej byłoby ją zerwać. Jakie jest najlepsze rozwiązanie??

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: Interno » 22 lip 2013, 15:31

Zerwanie dobrze przyklejonej tapety, którą można malować to horror.
Jeśli można pomalować to radzę to wykonać.
Zrywanie tylko w przypadku jeśli tapeta wchłaniała np. nikotynę. opary spalanego gazu itp.

nutia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 05 cze 2013, 13:02
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: nutia » 23 lip 2013, 9:26

Tapety co jakiś czas wchodzą ponownie do mody. Mi się podobają mieszane style. A może tak coś zupełnie innego np. naklejki na drzwi

denicler
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2011, 9:18
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: denicler » 31 lip 2013, 20:31

Jeśli tapeta jest w ciemnych kolorach to przede wszystkim będzie ciężko zmienić jej kolor na jaśniejszy. Ale zrywanie tapety też będzie ciężkie... Chociaż spróbuj użyć tego płynu do zrywania tapet - powinno pomóc, ja używałam i poszło idealnie, ale można tapeta była malowana tylko raz

wydrzyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:22
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: wydrzyk » 01 sie 2013, 12:52

A ja mam trochę inny problem, mam ściany pomalowane na ciemno granatowy kolor i chciałbym zrobić jaśniejszy ( również pokój dla dziecka). Jedna ze ścian jest w pasy. Próbować zamalować stary kolor czy położyć tapetę do malowania i w ten sposób zabezpieczyć się przed przebijaniem koloru?

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: Farby Kabe » 08 sie 2013, 13:53

Jak najbardziej można przemalować ciemny kolor na jasny, wszystko tylko zależy od różnicy w kolorach, rodzaju farby i ilości warstw. Do malowania pokoju dziecięcego polecamy ekologiczną farbę lateksową PROLATEX, która nie zawiera lotnych związków organicznych.

Awatar użytkownika
wielki dżin
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2013, 8:36
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: wielki dżin » 13 sie 2013, 11:31

Malowanie tapety? pierwsze słyszę :) lepiej zerwać, nie ma co

Natasza72
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 01 kwie 2013, 14:42
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: Natasza72 » 26 sie 2013, 17:33

może jednak zerwać i na nowo? tym bardziej, że do pokoju wprowadzamy niemowlaka.
Pasy udało mi się zamalować (3 odcienie ciemnej zieleni i czerwone paski - nie powiem ile trwał remont, ale farba podkłądowa plus biała i po iluś tam razach jest biało. Farby kupiłam przez internet, próbował tak już ktoś? ja jestem zadowolona ze sklepu ekosklad.pl, przy kolejnym malowaniu też skorzystam z ich oferty, mają duży wybór farb i tynów z mieszalnika

Gumri
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2013, 19:52
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: Gumri » 07 wrz 2013, 12:33

Zdecydowanie lepiej położyć nową tapetę. Osobiście nie lubie efektu pomalowanych tapet ! Fajny wybór ma flugger :P

Bossman
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:51
Lokalizacja: Suwałki
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: Bossman » 30 lis 2014, 16:31

Kamień dekoracyjny wygląda bardzo stylowo we wnętrzach. Jura ożywi i całkowicie odmieni sypialnie, a w niej chcemy miło spędzać czas ;).

profmal-v
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2014, 0:29
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: profmal-v » 08 gru 2014, 14:39

Malowanie tapety ma swoje plusy i minusy. W zasadzie plus jest tylko jeden-niski koszt. Minusem niewątpliwie jakość takiej powłoki i estetyka wykończenia która nie jest zbyt elegancka. Malowanie tapet jest dzisiaj praktykowane tylko w przypadku tapet strukturalnych z włókna szklanego. Natomiast malowanie tapet zwykłych papierowych itp. wywodzi się jeszcze z epoki PRL-u kiedy to wielu ludzi nie było stać na kosztowne materiały lub nowe tapety lub po prostu tych materiałów nie było na rynku, więc się malowało taką tapetę jakąś tam farbą. Poza tym taka tapeta malowana kilka razy jest potem potwornie trudna do usunięcia. Lepiej jest usunąć taką tapetę. Potem wygładzić ścianę i ładnie pomalować.

statyka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2014, 12:29
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: statyka » 08 gru 2014, 23:57

Oczywiście wykonując remont chcemy aby pomieszczenia nasze wyglądało nowocześnie, schludnie oraz abyśmy czuli się w nim dobrze.
Jeśli te 3 rzeczy zostaną spełnione można powiedzieć, która decyzja była dobra.

Oczywiście rozważając plusy czy minusy n.t. pomalowania tapety to lepiej teraz ją zrywać, niż jak już pojawia się dzieci :-)

Awatar użytkownika
the_gardener
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 01 gru 2014, 14:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: the_gardener » 09 gru 2014, 17:33

A ja bym pomalował to kilka razy, dałoby to ładną strukturę - a na farbę nałożył szablony i pokrył je innym kolorem - efekt świetny :)

MeblezKrakowa
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2014, 9:02
Kontaktowanie:
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: MeblezKrakowa » 22 gru 2014, 11:28

Tapeta jest moim zdaniem już zbyt oklepana aby cały czas stawiać na nią,polecam raczej gładź w ciekawym kolorze,która sprawdzi się znakomicie i nada naszemu pomieszczeniu uroku. Szczególnie należy uważać na odpowiednią kolorystykę w sypialni gdzie barwy powinny być ciepłe i dające pozytywne emocje,odczucia.
meble ręcznie wykonywane.

KamilP
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:54
Re: malowanie tapety czy gładź?

autor: KamilP » 07 sty 2015, 0:36

Ja mam w jednym pomieszczeniu pomalowaną tapetę farbą. Była dość mocno przyklejona więc zrywanie jej to ciężka sprawa. Pomalowałam i wyglada naprawdę dobrze


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów