Okno Velux z klamką na dole

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Gość
Okno Velux z klamką na dole

autor: Gość » 15 sty 2006, 22:19

Okno Velux z klamką na dole co sądzicie ?
czy to sie sprawdza?

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 16 sty 2006, 6:59

Wszystko zależy od wysokości montażu okna. Jeśli zamontujesz je tak żeby można było przez nie wygladać to otwieranie będzie kłopotliwe (głowa) Jeśli wyżej problem może pojawić się przy zamykaniu w momencie jak pod oknem stoi jakiś mebel. Uważam, że górne otwieranie okien jest bardziej funkcjonalne. Nie wyobrażam sobie okien na poddaszu przez które widać tylko niebo. Wtedy tylko firanka w duża kratę i można próbować jak ...... Pozdrawiam Piotr
Pozdrawiam Piotr

Gość

autor: Gość » 17 sty 2006, 12:19

okna są ok 1.40 od podłogi

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 17 sty 2006, 20:46

Okno z klamkš ma również pochwyt na górze, to okno uchylnoobrotowe najwyższa półka polecam, napewno będziesz zadowolony z wyboru. Przy tej wysokoœci będzie bardzo dobrym rozwišzaniem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 586
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Okna dachowe FAKRO

autor: FAKRO » 06 lut 2007, 14:58

Zapraszam na stronę www.fakro.pl, gdzie znajduje się szereg informacji nt poprawności montażu, wysokości czy też zależności użytkowania okien dachowych z klamką na dole.

Pozdrawiam

Konsultant FAKRO
www.fakro.pl
info@fakro.pl

Przemek

autor: Przemek » 24 lis 2007, 8:21

velux uzupełnił luke w swoich produktach. produkt mi się podoba

jario
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2007, 13:21
Tylko okno z klamka na dole

autor: jario » 26 lis 2007, 9:32

Ja montuje od kilku lat okna i wiekszosc to z dolna klamka , klienci zdecydowanie wola takie rozwiazanie, kazdy takie okno otworzy a jak np moja malutka zonusia mogłaby dostac ze z górną klamka, tylko dolna jest uniwersalna

Przemek

autor: Przemek » 26 lis 2007, 11:01

a mi sie zawsze wydawało że uchwyt na dole daje większe możliwości ...
gdy np. okno zamontowane jest wysoko za uchwyt i tak moge je otworzyć

- z klamka bedzie gorzej

sevilla
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 24 sie 2008, 13:58

autor: sevilla » 24 paź 2008, 22:19

to zależy też na jakiej wysokości jest zamontowane okno i jaka osoba je otwiera, niska, czy wysoka. ja mam w jednym pomieszczeniu zamontowane okno dosyć nisko, a jestem osobą wysoką i teraz jak je otworzę to muszę sie schylić aby nie uderzyć głową. w innych pomieszczeniach mam wyżej zamontowane i nie ma takiego problemu. ogólnie klamka na dole jest lepszym rozwiązaniem

Doradca VELUX
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:58
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Okno Velux z klamką na dole

autor: Doradca VELUX » 23 paź 2014, 13:37

Sevilla słusznie zauważyła, że sposób otwierania, to kwestia indywidualna i zależy od kilku czynników. Najistotniejszym jest oczywiście wysokość ścianki kolankowej.

Poniżej krótka, animowana instrukcja oraz link do filmiku: [przekierowanie nieaktywne], które powinny ułatwić podjęcie decyzji wszystkim poszukującym odpowiedzi na to pytanie.


Obrazek

Pozdrawiam
Paweł, Konsultant Velux


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów