Pytanie o układanie płyt kg

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ozzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2014, 0:37
Pytanie o układanie płyt kg

autor: Ozzi » 27 gru 2014, 0:46

Przymierzam się do remontu łazienki, tynk będzie zastąpiony płytami kg, będzie też prysznic z odpływem liniowym. Dowiedziałem się z rożnych artykułów, filmów i wypowiedzi na forach że płyta kg musi być montowana nieco nad posadzką (około 1cm) ale nigdzie nie było powiedziane czym ta szczelina ma być wypełniona w przypadku prysznica bez brodzika. Wiem że powierzchnia ścian i podłogi musi zostać zaizolowana, w rogach i na łączeniu ściana\podłoga dać dodatkowe uszczelniania ale co z tą szczeliną? Bardzo proszę o pomoc nie chciałbym narobić jakichś baboli.

KTH
Re: Pytanie o układanie płyt kg

autor: KTH » 27 gru 2014, 7:06

uszczelnienie obwodowe styku ściany i posadzki to generalnie podstawa w izolowaniu pomieszczeń mokrych i wilgotnych z uwzględnieniem izolacji typu wannowego na całości powierzchni, włączając w to odpływ liniowy. Każdy producent i dystrybutor izolatorów do łazienek ma w swojej ofercie rysunki i przekroje więc nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z nimi ;-)

Jeśli chodzi o taśmy uszczelniające musisz uważać .... są na rynku taśmy za parę złotych za mb i są za kilkadziesiąt złotych, ważne aby była możliwość ich zgrzewania a nie klejenia do siebie ( narożniki wewnętrzne, zewnętrzne i zakładki na siebie) problemem może być uszczelnienie odprowadzenia liniowego w posadzce

pamiętaj że izolacja przeciwwodna którą założysz musi być kompatybilna z klejem i fugą, tak więc staraj się pracować na jednym systemie producencie i marce. Ja mam swoje wypracowane i sprawdzone systemy, niestety górna półka więc cena za jakość i gwarancję szczelności

Ozzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2014, 0:37
Re: Pytanie o układanie płyt kg

autor: Ozzi » 29 gru 2014, 23:23

Dziękuje za odpowiedź. Możesz podać marki jakie polecasz, według twojego doświadczenia od najlepszej do tych słabszych, te co nie warto zawracać sobie nimi łowy są nieistotne. Wole zainwestować i mieć problem z głowy - nauczyłem się tego w swojej swoim zawodzie i o wiele mniej kłopotów.

KTH
Re: Pytanie o układanie płyt kg

autor: KTH » 31 gru 2014, 5:52

nie jest to reklama żadnej z firm tylko informacja ogólna

pracuję na izolacjach PCI i Botament, z czego ten ostatni nie różni się niczym od MC Bauchemie, to ich córka spółka i produkty pod innym logo i ceną sprzedają. Co Ci mogę poradzić ... izolacja elastomerowo hybrydowa, jedna z lepszych i cenowo i jakościowo, wiem że botament to ma w 10 kg opakowaniach i wiem że na tego typu roboty i cele sprawdza się zajebi .... ście. Taśmy także mają w ofercie więc komplet.

Kiedyś platforma miała ich produkty ale coś poszło nie tak i nie mają już, a szkoda
stronę sobie znajdziesz, produkty także więc tylko zamawiać i kleić

klej do ceramiki możesz także do nich wziąć, wiem bo sam ostatnio płytki u siebie kładłem na ścianach i nie chciały mi spadać i zsuwać się ;-)


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów