Podloga na legarach a scianki dzialowe

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

loofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:41
Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: loofer » 26 gru 2014, 23:13

Witam chce zrobic poddasze, zeby nie dociazac stropów ,które są już lekko pouginane planuję zrobić podłogę na legarach 5x15 miedzy nie wełna i n to płyta osb 22mm moje pytanie -czy można najpierw na całości zrobic tę podlogę i do niej dokręcić stelaż ścian, czy stelaż krecić do stropu a dopiero pózniej robić podłogę

KTH
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: KTH » 27 gru 2014, 6:52

na początek podłoga, potem ścianki

loofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:41
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: loofer » 27 gru 2014, 11:22

Dzieki za szybka odp, na poczatku tak chciałem zrobić, ale kilku kolegów zbiło mnie z tropu, gdyż zawsze krecilismy konstrukcję do stropu ale to w nowych budynkach, ten budynek byl kilka razy przebudowywany i są również różnice w poziomie stropu. Moja myśl jest taka aby zrobić konstrukcje z legarów 5x15cm pozwoli to na wyeliminowanie wszystkich nierówności legary co 40-45 cm w poprzeg nich wzmocnienia na przemian co 70 zm oraz na łączeniu płyt (coś jak ścianki w budownictwie szkieletowym kanadyjskim) legary przukręcane do stropu za pomocą ceowników ze skladnicy stali pocietych na kawałki na ok 10cm miedzy nie legar i skręcony na dwie sruby 10mm miedzy legary welna 150 i płyta osb 22mm. Na płyte konstrukcja metalowa wełna i płyta. Może sie gdzieś mylę dlatego myślę, że znajdzie się tu ktoś kto zna temat i podpowie dzieki i pozdrawiam.

trab22
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:03
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: trab22 » 28 gru 2014, 15:04

a nie prościej system suchej zabudowy z gotowych profili stalowych UD i CD. W środek wełna, obić płytą - ścianka lekka na ten już ugięty strop, prosta, bez kombinowania.
Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI
Łatwiej rozwiązać problem gdy go rozumiesz

trab22
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:03
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: trab22 » 28 gru 2014, 15:05

No i do podłogi.
Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI
Łatwiej rozwiązać problem gdy go rozumiesz

loofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:41
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: loofer » 29 gru 2014, 0:34

Tak przeciesz napisałem konstrukcja metalowa czyli profile na to plyta i welna. Sęk w tym czy najpierw robic podloge czy krecic je do stropu strop jest na calym domu ugiety jest nad najwiekszym pokojem powierzchnia całego stropu to jakies 140m2 dom w układzie L

trab22
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 23 lis 2014, 19:03
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: trab22 » 29 gru 2014, 9:21

Jeśli ugięcie jest znaczne lepiej niech zobaczy to konstruktor i przeliczy czy dodatkowe obciążenie nie pogorszy sprawy.
Biuro projektowo inżynierskie PIEKARSKI
Łatwiej rozwiązać problem gdy go rozumiesz

amca
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:22
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: amca » 29 gru 2014, 11:01

Witam. Podrzucam link do artykułu na temat wykonania takiej podłogi. Pozdrawiam
[url]
http://www.designerer.com/artykul/29/mf ... gory_id=18[/url]

loofer
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2014, 22:41
Re: Podloga na legarach a scianki dzialowe

autor: loofer » 29 gru 2014, 15:18

Dzieki wielkie. Ugiecie może nie jest znaczne kiedys ok 3 lata temu na owym stropie przed przebudową domu buła szlichta tzn. kilka przyczep szlaki a na tym ok 5-7 cm betonu a na tym czasami trzymane bylo kilka przyczep ziarna tj żyto owies itp. i to wytrzymywało nic sie nie działo teraz po przebudowie domu chce tam zrobic pomieszczenia nie chciałem dociążać tego wylewką i zależy mi również na akustyce co właśnie daje podłoga na legarach.To w jaki sposób rozłożyć legary wełnę paroizolację to wiem nie jestem tylko pewien czy ścianki z płyt regipsowych na stelażu metalowym kręcić do płyt osb na legarach czy kręcić te ścianki do stropu i jeszcze jedno czy legary na podłodze (mam zamiar zrobić kratownice) zkręcac ze stropem katownikami czy czymkolwiek oto kilka zdjeć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów