Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warszawą

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcus601
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2014, 1:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warszawą

autor: Marcus601 » 01 gru 2014, 1:34

Witam.Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z takim tematem badz podobnym??
Mi chodzi o podpiwniczenie domu,wolnostojącego garażu i połączenie tych 2 miejsc załóżmy poprzez korytarz-nie za długi gdyż oczywiście nie mieszkam w polu.To pierwsza Kwestia. Druga natomiast wygląda tak samo + podpiwniczenie całego terenu do granic-czy to wykonalne?
W trzeciej kwesti pytanie mniej już mnie frapujące a jednak -czy mógłbym ze swoim sąsiedztwem (jeśli tak owe by się oczywiście zgodziło) podkopać się pod naszymi posesjami i np zrobić hale?Badz czy moglbym sie podkopac do sasiadki i zrobic tym samym podziemne przejscie sobie?
Dziekuje za ewentualne zainteresowanie panstwa i podzielenie sie swoimi opiniami i radą co i jak mi wolno w szczegolnosci gdybym sie dowiedziec co do glebokosci takich przedsięwzięć .
Pozdrawiam gorąco.

KTH
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: KTH » 01 gru 2014, 7:58

można wszystko wykonać tylko pytanie brzmi czy mnie na to stać ... pod Wisłą zrobili tunel więc i na działce można to wykonać tyle, że metodą odkrywkową bo raczej na tarcze drążące nie będzie cię stać ;-)

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: RobertKGB » 01 gru 2014, 9:38

W Gdańsku skończyli drążyć pod Martwą Wisłą , można się dogadać i za flaszkę TBM-a na godzinkę może pożyczą :wink:

KTH
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: KTH » 01 gru 2014, 9:59

w Ramirencie mają TBM-a , zadzwonić wystarczy ;-)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: Interno » 01 gru 2014, 11:48

Pod swoją działka możesz zrobić prawie wszystko po uzyskaniu pozwoleń budowlanych.
Zajmowałem się takimi zadaniami - schrony dla prywatnych inwestorów.
Część tych podziemnych budowli w czasach pokoju została wykorzystana na sale kinową, przechowalnie i konsumpcję wina itd.
Zadania dość kosztowne ale nie niemożliwe do realizacji.

Marcus601
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2014, 1:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: Marcus601 » 02 gru 2014, 21:47

Ok dziekuje za odpowiedz,odkrywkowo rzecz jasna;) bylem tylko ciekaw czy prawo by mi tego nie zabronilo...

Hematyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2014, 14:56
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: Hematyt » 23 gru 2014, 22:25

Prawo nie zabrania budowania schronów. W zasadzie nie ma przepisów to regulujących. Jeżeli chcesz wybudować prywatny schron to nie ma przeciwwskazań. Nie wiem tylko co z nazwami. Mam na myśli słowo schron.
Można bez problemu wybudować piwnicę, która będzie miała parametry schronu, jaki chcemy mieć. Z zasilaniem wewnętrznym z agregatu i zestawu akumulatorów, filtrami powietrza, zbiornikiem wody i paliwa do agregatu a nawet z toaletą.
3 metry pod ziemią i wyjściem ewakuacyjnym. Jeżeli konstrukcja jest właściwa, to taki schron może przetrzymać atak jądrowy ładunkiem 5 Mt z odległości 4-5 km a ładunkiem 1 Mt z nawet 2-3 km. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście albo niedaleko strategicznego mostu lub bazy wojskowej albo zakładów przemysłowych to taki schron może w godzinie W uratować życie.
Tutaj masz mapę, na której możesz sobie oznaczyć atak na swoją miejscowość i sprawdzić jakie skutki przyniesie. Ciekawa zabawa. I - mam nadzieję - pozostanie zabawą.

Awatar użytkownika
WaldekDandy
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2014, 18:19
Lokalizacja: Kielce
Re: Budowa Korytarzy Podziemnych Prywatna Posesja Pod Warsza

autor: WaldekDandy » 24 gru 2014, 15:57

KTH pisze:można wszystko wykonać tylko pytanie brzmi czy mnie na to stać ... pod Wisłą zrobili tunel więc i na działce można to wykonać tyle, że metodą odkrywkową bo raczej na tarcze drążące nie będzie cię stać ;-)


Dokładnie, popieram :)
Wybierz życie. Wybierz pracę. Wybierz karierę. Wybierz rodzinę, wybierz wielki telewizor, wybierz zmywarki do naczyń, samochody, odtwarzacze CD i elektryczne otwieracze do konserw...


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

Gotowe projekty domów