wentylacje - śmietnik - administracja

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

hugo_b
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Lokalizacja: Warszawa, Polska
wentylacje - śmietnik - administracja

autor: hugo_b » 23 gru 2014, 6:22

Drodzy Forumowicze,
mam nadzieje, ze ktos z Was mi pomoze....

mam dwupoziomowe mieszkanie w bloku wielorodzinnym z lat 90.tych
parter i I pietro
na gorze kuchnia, na dole kominek

wentylacja z kuchni polaczona jest z wentylacja kominka

smietnik ogolny usytuowany jest na parterze obok mojego mieszkania
wentylacja smietnikowa polaczona jest z wentylacja mojej kuchni oraz kominka

smrod ogromny, zglaszany wiele razy do administracji

zakleilam wentylacje kominkowa na dole gdyz tam smrod byl juz nie do zniesienia,
wylazi smrod kuchnia, wali w calym mieszkaniu

podejrzewam, ze w pomieszczeniu gdzie stoja kontenery zostala wywiercona dziura w scianie i kawalek! rury wrzucono do najblizszego szybu wentylacyjnego

czy -

1. administracja musiala/powinna posiadac zgode wojewodzkiego inspektoratu sanitarnego na utworzenie smietnika w danym miejscu?
2. administracja musiala/powinna posiadac zezwolenie na budowe smietnika w danym miejscu?
ad.2. smietnik na poczatku usytuowany byl na placu obok, pare lat temu zostal obok postawiony nowy budynek i ze wzgledow mi niewiadomych nagle smietnik znalazl sie tu gdzie znajduje sie obecnie (przez ostatnie lata wynajmowalam mieszkanie wiec smrod nie bezposrednio nie dotyczyl)
3. czy wentylacja kuchenna moze byc polaczona z wentylacja kominkowa?

i jeszcze - czy oprocz smrodu smietnikowego wydobywajacego sie z okapu i zaklejonych kratek w mieszkaniu wydobywaja sie jakies bakterie i zarazy wplywajace negatywnie na zdrowie (fizyczne nie psychiczne bo to drugie to administracja jest bliska zszarganiu....). Mam male dziecko w domu od ktorego czesto slysze, ze smierdzi. Tez mi wspomnienie zapachu dziecinstwa z domu.....

Czy i gdzie moge sie udac z ww. problemem (administracja jakos zbytnio nie dazy do rozwiazania kwestii zapachow smietnikowych w moim mieszkaniu).
Pomozcie prosze bo juz nie wiem gdzie szukac pomocy....

Pozdrawiam,
Agnieszka
hugo_b

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: wentylacje - śmietnik - administracja

autor: Interno » 23 gru 2014, 11:10

1. TAK
2. TAK
3. NIE
Założyć sprawę w sądzie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 90 gości

Gotowe projekty domów