jakie grzejniki dobrać do pomieszczeń i jakiej firmy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
Shive
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 461
Rejestracja: 23 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: Bytom

autor: Shive » 18 lis 2007, 22:23

Trwałe miedź alu Herz

Awatar użytkownika
marcin2057
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:50

autor: marcin2057 » 19 lis 2007, 21:05

to co można zastosować Pex tylko jakiej średnicy

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 20 lis 2007, 17:14

Witam.Zawsze bezpieczniejsze w przypadku zagotowania kotła są metalowe.Ja osobiście będę wykonywać u siebie instalkę z PEXA na węglowym.Zależy mi na niskich kosztach(mieszkanie ADM-ów)Będę rozgałęziać w dwie strony,więc po wyjściu z kotła w stali,polecę dwudziestką,prawie do końca,potem szesnastką do grzejników.Podłącze jeszcze 150litrowy zasobnik do cwu.Pompa oczywiście "Vilo"na powrocie kotła.Wszystko jak najtaniej,bo nie ma możliwości wykupu mieszkania.Piece kaflowe zostawiam,bo w razie czego,gdybym zmieniał mieszkanie,muszę zostawić jakieś ogrzewanie.A tak rury zwijam,grzejniki ściągam i bujać mi się cwaniaczki he he.Gdyby to było moje to zainwestował bym w miedź.

karan
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:33
Lokalizacja: Łaziska

autor: karan » 20 lis 2007, 20:15

Mój drogi adamisie.
Niestety te wpadki producenta grzejniczków Alice są ostatnio zbyt częste. Mogłbym nawet napuisać, że są na porządku dziennym. Z tego powodu musiałem zrezygnować z ich sprzedaży mimo iż wielu klientom podobał się ich spartański wygląd. Miałem kilka przypadków w których w zestawach po 10 żeber trzy sztuki gdzieś tam w środku grzejnika były ok, a reszta jakby pędzlem malowana, nierówne, jak wspomniane wcześniej Idmary, jednym słowem tragedia. Poskutkowało to reklamacjami i ja juz dziękuję. Gdyby to była jedna seria - rozumię -ktoś ćmił peta i pryskał je farbą, ale te przypadki zdarzały się praktycznie na przestrzeni 4 miesięcy. Dodatkowo dodam, że grzejniki były kupowane z różnych źródeł i w kilku kompletach najnormalniej w świecie występowały nieszczelności między poszczególnymi żebrami.
Z podobnej półki dopadłem później żebra z Perfeximu - troszeczkę tańsze. Losowość jakości o wiele mniejsza niż w Alicach. Ogólnie troszkę lepsze niż Alice dawniej.
Ja z uporem maniaka będę polecał KFA i Roca Dubal (mimo lekkiej zmiany wyglądu). Ewentualnie Ferroli POL.
Pozdrawiam
Jarek

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 20 lis 2007, 21:50

No to szkoda,bo były tanie :( Zamontowałem je w dwóch domach i były OK.Ale to było pół roku temu.
adam

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: jakie grzejniki dobrać do pomieszczeń i jakiej firmy

autor: seba676 » 13 mar 2017, 17:49

Masz fajny poradnik od instalo jak wybrać grzejniki do instalacji http://www.instalo.com.pl/poradytechnic ... acgrzejnik oraz dobór ich do odpowiednich pomieszczeń i nie tylko.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości

Gotowe projekty domów