Docieplenie hali.

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mitsumi140
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2014, 16:03
Docieplenie hali.

autor: mitsumi140 » 11 paź 2014, 16:09

Cześć, wiecie może jakie są współczynniki przenikania ciepła dla hali przemysłowej? Google nic nie chce podpowiedzieć. Druga rzecz, czym się aktualnie najczęściej ociepla takie hale?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Docieplenie hali.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 paź 2014, 5:39

Ja też nie słyszałem by ktoś hale ocieplał. Najczęściej użytkownicy są ociepleni.

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: Docieplenie hali.

autor: ogrodniczka31 » 06 gru 2014, 7:27

Dokładnie tak. Dzisiaj hale są w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników.
Zresztą sam sobie zerknij na przykładowe realizacje, chociażby tej firmy: http://www.cobouw.pl/konstrukcje-ze-stali. Patrząc na to zdjęcie nie wydaje mi się, żeby hala była nieocieplona ;)
Obrazek

strifan
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2014, 0:09
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:
Re: Docieplenie hali.

autor: strifan » 10 gru 2014, 1:34

Hale przemysłowe się ociepla- przynajmniej te te sprzętem hi-tech czy też połączone z magazynami takiego sprzętu. Czym? - styropian

dynamical
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2013, 14:03
Re: Docieplenie hali.

autor: dynamical » 21 kwie 2015, 13:44

Z tego co mi wiadomo obiekty przemysłowe i hale komercyjne również można ocieplać. Niby dlaczego by nie. W końcu ciepło tak samo szybciej ucieka z pomieszczenia, jeśli te jest źle zaizolowane. Poza tym założenie od razu, że nie warto ocieplać hal, bo ludzie i tak tam ćwiczą, więc po co się starać jest bezsensowne, gdyż takie obiekty często służą innym celom, np. organizuje się tam różne akademie koncert etc. Poza tym z kwestii czysto praktycznych, to źle ocieplony budynek powoduje tworzenie się pleśni. Do ocieplenia mogę polecić firme http://ksetra.pl. Znajomy ocieplał blok i oni mu to dobrze zrobili


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów