stałe instalacje ppoż

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pablyto
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2013, 12:18
Lokalizacja: Gdańsk
stałe instalacje ppoż

autor: pablyto » 04 wrz 2013, 12:27

Witam. Jestem początkującym inżynierem, świeżo po studiach. Niedawno dostałem pracę i uprzedzono mnie żebym przyswoił jak najwięcej informacji związanych z instalacjami ppoż - tryskaczowe, hydrantowe. W związku z tym potrzebuję wszelkich materiałów, książek i norm związanych z tym tematem. Niestety na studiach nie udało się szczegółowo wyczerpać tego zagadnienia. Jedyne co wyniosłem z zajęć to świadomość, że takie instalacje istnieją...
Jeśli ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat albo jest w stanie wskazać mi obowiązujące normy lub jakieś materiały, to serdecznie proszę o pomoc.
pozdrawiam!

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: stałe instalacje ppoż

autor: Bolas » 04 wrz 2013, 20:22

To jest największy ból studiów w Polsce. Wychodzi gość z tytułem i zerową wiedzą praktyczną. A to boli najbardziej. PNy są płatne więc nie wiem czy ktoś będzie ci je w stanie oddać za free.

pablyto
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2013, 12:18
Lokalizacja: Gdańsk
Re: stałe instalacje ppoż

autor: pablyto » 05 wrz 2013, 8:56

Niekoniecznie chodzi o same PN, przydadzą się wszelkie informacje, artykuły, książki, cokolwiek.

Doradca_KAN-therm
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2014, 20:01
Kontaktowanie:
Re: stałe instalacje ppoż

autor: Doradca_KAN-therm » 08 gru 2014, 20:55

Posiadamy w ofercie System KAN-therm Steel & Inox Sprinkler do wykonywania stacjonarnych instalacji tryskaczowych (także i hydrantowych).

Katalog wraz z częścią techniczna z której być może choć trochę coś się dowiesz jest dostępna na naszej stronie internetowej: http://pl.kan-therm.com/kan/upload/informacja-techniczna-sprinkler.pdf

Dla instalacji tryskaczowych normy jakie mogą być Ci pomocne to przede wszystkim wytyczne VdS (chyba niemieckie) oraz amerykański FM - są to dwie najbardziej popularne normy, nawet nasz polski ośrodek CNBOP także bazuje na tych informacjach, np. na podstawie certyfikatu VdS udzielany jest nasz polski certyfikat CNBOP.

Co do hydrantów, z praktyki wiem że wykonywane w różnych układach także jako część instalacji zimnej wody użytkowej.

Nasza firma dostarczając system do budowy takich instalacji wymaga aby instalacja hydrantowa była oddzielona od reszty instalacji zimnej wody za pomocą izolatora przepływu - czyli oddzielny pion hydrantowy.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów